Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 02.04.2020, 21:39

Образотворче мистецтво «Палітра»

Гурток образотворчого мистецтва «Палітра»

Керівник Перванюк Валерія Романівна

Доброго дня, мої гуртківці!

Наше заняття буде присвячене самостійному створенню мандали.

Так як у нас з вами уже була змога практично попрацювати з розфарбуванням мандали, то цей урок я хочу присвятити саме її побудуванню. Хоч це виглядає важко але насправді – це доволі легко, якщо знати кроки, що я вас і навчу.

Для початку я вам теоретично нагадаю, що таке «мандала».

Мандала - це важкий абстрактний дизайн, який здебільшого має круглу форму. Насправді «мандала» - це санскритське слово, яке в перекладі означає «круг». Мандали зазвичай мають однуимеют одну впізнавану центрову точку, з якої виходить безліч символів, форм.

Мандали можуть містити як геометричні, так і органічні форми. Вони також можуть містити впізнавані зображення, які несуть сенс для людини, яка його створює.

По суті, мандали являють собою зв'язок між нашими внутрішніми світами і зовнішньої реальністю. Створення власних мандал може бути як надихаючим, так і терапевтичним.

Необхідні матеріали:

Вам не потрібно багато матеріалів, щоб навчитися малювати мандалу. Все, що вам потрібно, це: папір, олівець, лінійка і гумки.

Для розмальовки вашої мандали: ваш вибір кольорових олівців, акварелі, крейди або будь-якого іншого художнього матеріалу для розмальовки. Ви також можете використовувати циркуль, якщо хочете - це буде описано нижче.

Перший крок: виміряйте ваш папір і відітніть, сформувавши його квадратом. Квадрат може бути і великим і маленьким, як вам подобається. Чим більший квадрат, тим більше місця у вас буде для того, щоб додати багато деталей і кольорів. Я зробила свій квадрат 8 х 8.

Потім використовуйте лінійку і олівець, щоб намалювати точку в самому центрі квадрата, як показано на ілюстраціях внизу уроку.

Наступний крок в тому, як намалювати мандалу, - намалювати серію кіл навколо цієї точки. Після того як ви намалювали точку в центрі вашого квадрата, один з простих способів намалювати кола - це використовувати циркуль. Якщо у вас немає циркуля, не турбуйтеся - малювати кола легко, якщо ви виконаєте наступні кроки:

Використовуючи лінійку, відміряйте 1/2 "(або більше або менше - залежно від ваших уподобань) від центральної точки. Зробіть позначку на 1/2" вище, нижче, ліворуч і праворуч від центральної точки, як показано на картинці внизу.

Потім відміряйте ще одну відстань від центральної точки. Я вирішила робити  1,5 "від центральної точки. Використовуючи той самий спрсіб, що і раніше, зробіть позначку на тій же відстані зверху і знизу, зліва і праворуч від центральної крапки.

Ви можете продовжувати робити стільки рядів цих крапок, скільки захочите. Я вирішила зробити 3 ряди крапок. (див. ілюстрацію. внизу)

Важливо переконатися, що всі крапки, які ви робите, рівновіддалені від центральної точки.

Тепер, коли ви намалювали свої точки, прийшов час з'єднати їх. Намалюйте пряму вертикальну лінію, що сполучає точки, які йдуть вгору і вниз, і пряму горизонтальну лінію яка з’єднує точки, що йдуть по одну або по обидві сторони.

Потім намалюйте ще одну серіюкрапок на тих же відстанях від центру, що і ваша перша серія. Жовті стрілки вказують на те, де буде розташований новий ряд точок. Спробуйте зробити їх під кутом 45 градусів до перпендикулярних ліній.

Намалюйте чотири ряди крапок, роблячи велику форму х. Дивіться приклад нижче.

Потім використовуйте лінійку, щоб з'єднати тільки що зроблені точки. Тепер ваша картинка повинна виглядати як на картинці нижче.

Тепер, коли ви намалювали основну схему своєї мандали, ви можете почати малювати малюнки в середині неї.

Ви можете використовувати простий олівець, кольорові олівці, чорнило, тощо.

Я вирішила використовувати два різних кольори кольорового олівця для малювання свого дизайну.

Ви можете почати створення малюнку з центру, або ж з будь-якого місця, де ви відчуваєте натхнення.

Використовуючи лінії і кола, які ви намалювали в якості орієнтирів, ви можете малювати такі фігури, як кола, трикутники, краплі дощу, петлі і т. Д.

Важливо повторити ваш шаблон. Наприклад, якщо ви малюєте коло на одній з ліній, обов'язково намалюйте його в тому ж місці на інших лініях.

Це створює повторення, яке є ключовим елементом у створенні мандали.

Від того скільки ви використаєте різновидів деталей в своїй мандалі буде залежати її складність.

Сенс в тому, щоб робити це повільно, малюючи одну фігуру повторюючи її поколу, малюючи цю фігуру в потрібному місці.

Потім ви будуєте інші фігури навколо кола таким же чином.

Ось як виглядає мандала з усіма намальованими малюнками. Досить круто! Чи не так?

Ви можете залишити свою мандалу, наприклад, так чи пофарбувати.

Я вирішив пофарбувати свою мандалу аквареллю.

Вуаля! Готово!

Успіхів, Вам!