Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Субота, 16.01.2021, 11:35 |
Христинівський районний будинок дитячої та юнацької творчості | |
Вітаю Вас Гість |
![]() ![]() |
ФлористикаГурток « Флористика». Керівник : Лановенко .О.В.
На сьогоднішньому занятті у нас пізнавально- розважальна година. Мета: Вивчити та закріпити знання про різноманітність квітів.Розвивати мислення у гуртківців.виховувати любов до краси навколишнього середовища., пригадати правила етикету. « Квітковий етикет » Дорогі діти, сьогодні ми з вами зібрались для того щоб поговорити про велике мистецтво – уміння дарувати квіти. З давніх давен і дотепер у Європі дотримуються правил квіткового етикету. Насамперед слід пам`ятати, що квіти, які ви даруєте, свідчать не тільки про ваш смак, але й підкреслюють ваше ставлення до того, кому ви їх даруєте. Тому перш ніж дарувати букет, необхідно згадати два основні правила квіткового етикету, з яких перше пов`язане з особистістю того, кому вони призначені, а друге – з обставинами вручення подарунка. Правила говорять: - квіти як подарунок слід вибирати дуже ретельно, і вони мають відповідати віку, статі та стану здоров`я того, кому ви хочете їх подарувати; - вибираючи квіти необхідно враховувати призначення букета,бо не кожна квітка відповідає будь-якому приводу.
Крім того, подарунок у вигляді квітів дасть більшу радість винуватцю урочистих подій, якщо при їхньому виборі ви врахували його любов до певних квіткових рослин.
Тема заняття: Виготовлення квіткових композицій. Діти, сьогодні ми будемо складати квіткову композицію із штучних квітів та цукерок.Вона називається« Солодкий букет». Такий букет ви зможете подарувати своїй матусі , подрузі на день народження. Тому він буде не тільки гарним, а ще й смачним і приємним подарунком.
Щоб виготовити букет солодких лілій Тобі знадобляться:
Діти,сьогодні ми розглядаємо форми квіткових композицій.Ваше завдання розглянути, опрацювати матеріал,та підготувати матеріали для створення композицій ,які вам сподобались,або власних композицій.
У них спостерігається рух, який діє всупереч силі тяжіння. Він йде в вертикальному напрямі, іноді спочатку зсовується трохи убік, але продовжується вгору. Такі форми виглядають цілеспрямовано, сильно і могутньо. З композиційної точки зору ці форми вимагають вільного простору над собою, в яке вони можуть спрямуватися. висхідні рухомі форми можуть добре поєднуватися як домінуючі форми з іншими видами форм.
Тема заняття: «Основні стилі Європейської школи флористики» Мета: Ознайомити гуртківців з основними стилями флористики
Тема заняття: Еко-дизайн. Побут та інтер’єр наших предків. Виготовлення поробок з природного матеріалу для інтер’єру. Дослідження побуту та народної творчості українців. Підтема: Екологічна іграшка з сіна. Мета: Ознайомлення вихованців з видами іграшок стародавніх українців, та дізнатися о можливості використання іграшки з сіна у сучасному дизайні та побуті. Завдання:
Методичне забезпечення.
Матеріал: ножиці, нитка натуральна, висушена трава тонконогу, червона стрічка. Основні поняття. Народна іграшка. Екологічна іграшка. Матеріали натуральні та штучні. Тип заняття. Комбінований. Хід заняття Актуалізація опорних знань. Показати дітям звичайну сучасну іграшку, яку можна купити недорого в будь-якому магазині. Дозволити кожній дитині потримати іграшку в руках і передати товаришу по колу. Коли іграшка повернеться до керівника гуртка, дати можливість кожній дитині відповісти на питання: - що ти відчув торкаючись іграшки?; - з яких матеріалів вона виготовлена, з натуральних чи штучних? Показати дітям іграшку виготовлену із сіна ручної роботи. Дозволити кожній дитині потримати іграшку в руках і передати товаришу по колу, повернувши керівнику. Після чого кожна дитина знову відповідає на ті ж питання (Що ти відчув торкаючись іграшки? З яких матеріалів вона виготовлена, з натуральних чи штучних?) - Яких правил потрібно дотримуватись під час практичної роботи? (Без дозволу керівника самостійно не брати інструменти, та дотримуватись правил безпеки) - Як діяти у випадку несправності інструменту чи при травмуванні? (Звернутися до керівника) Пташок щастя виготовляти завжди хочеться знову і знову тому, що кожного разу виходить нова пташка, дивна і неповторна, не схожа на попередню, тому завантажуйте детальне заняття "ЕКО-ДИЗАЙН" та створюйте свого чарівного птаха.
Гурток « Флористика» . Керівник : Лановенко. О. В. 17.03.20.Тема уроку: Виготовлення декоративних квітів для українського віночка. Тип уроку: комбінований.. Обладнання: демонстраційний матеріал - мультимедійний проектор, презентація, зразки декоративних квітів із фоамірану, ілюстрації із зображенням виробів;для індивідуального користування – фоаміран, нитки, дерев’яні палички, ножиці, клей, шаблони, технологічні карти Міжпредметні зв’язки: біологія, українська література Наскрізні змістові лінії: «Здоров'я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» ХІД УРОКУ 2. Упорядкування робочих місць ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
II. Мотивація навчальної діяльності учнів 1. Повідомлення теми та мети уроку Учитель. Сьогодні на уроці ми виготовлятимемо віночок зі декоративних квітів. Які квіти ми зробимо, ви здогадаєтеся, розгадавши кросворд.
Зронила пір’їну, З небес на долину. Пір’їна упала І квіткою стала. Під сонцем, під вітром Кохається цвітом Червоно-вогнистим У золоті чистім. (Мак) 2. На галявині — сестрички, Жовті очі, білі вічки. (Ромашка) 3. Сині зірочки пухнасті Виглядають з жита, Мов веселі оченята. Як їх не любити? (Волошки)
2. Розповідь учителя Мультимедійна презентація — Уранці у сонячних променях спалахують укриті росами квіти, що казковими мереживами порозсипалися по шовковій зеленій траві. Люди не залишилися байдужими до великого подарунка природи. Було створено значну кількість нових сортів квіткових рослин. Квіти всюди супроводжують нас: удома і в парку, на лісовій галявині, у заводському цеху, у свято і в будень. Чарівна сила цих вічних супутників — не тільки в їхній красі, а й у властивості висловлювати й передавати складну гаму потаємних людських почуттів. їхня мова багата і змістовна. Квіти здатні розповісти про радість малюка, який уперше пізнає красу навколишнього світу, про ніжність юнака, який дарує фіалки коханій, про гордість трудівника, якого вітають з успіхами у праці. Декоративні квіти — вид декоративно-ужиткового мистецтва. Завантажуйте повне заняття "ДЕКОРАТИВНІ КВІТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІНКА" Домашнє завдання. Підготувати інструменти та матеріали для виготовлення м’якої іграшки.
Гурток « Флористика» Керівник: Лановенко.О.В.24.03.20.План-конспект уроку з теми:"Обереги та знаки-символи, як невід’ємна складова весільного рушника"Тема уроку: Обереги та знаки-символи, як невід’ємна складова весільного рушника Мета: навчальна: ознайомити учнів з весільними рушниками; символікою весільних рушників; переконати учнів, що вишитий рушник, виконаний власноруч, стане особливо цінною річчю, адже він виконаний в індивідуальній, неповторній манері і яскраво відображатиме особистість свого творця; виховна: виховувати відповідальність, старанність, працьовитість, бережливість, любов до праці, охайність, почуття прекрасного; розвиваюча: викликати інтерес до відродження національної культури, розвивати пам’ять, мислення; Тип уроку: комбінований. Структура уроку 1.Організаційна частина 2. Перевірка д/з: актуалізація та корекція опорних знань 3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів 4. Повідомлення теми, мети і завдань уроку 5. Вивчення нового матеріалу, нового способу дій 6. Узагальнення та систематизація набутих знань ,виконання тесту 7. Підсумок уроку 8. Домашнє завдання І. Організаційна частина: 1. Привітання з класом; ІІ. Перевірка д/з: актуалізація та корекція опорних знань:
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів: Український рушник Його можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як і без пісні, не обходяться народження, одруження людини, ювілейні урочистості. ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку : Тема уроку: Обереги та знаки-символи, як невід’ємна складова весільного рушника. V. Вивчення нового матеріалу, нового способу дій : Символіка весільного рушника Калина - дерево українського роду. Її пов'язували з народженням Всесвіту, а червоні ягоди калини стали символом крові та невмирущої української нації. Через це весільні рушники, дівочі та парубочі сорочки рясно прикрашали цією вишивкою. Дуб - дерево, що уособлює чоловічу силу. В давнину - символ бога Перуна. Його вишивають на чоловічій стороні весільного рушника, а частіше - на парубоцьких сорочках, щоб хлопці та молоді чоловіки мали при собі оберіг життєдайної чоловічої сили. Для жінок такі візерунки не притаманні. Дуб і калина доволі часто зустрічаються у народній вишивці, поєднуючи в собі символи вічної краси і сили одночасно. Виноград - символ таїнства створення нової сім'ї. Вишивається на родинних рушниках. Життєдайність винограду означає плодючість роду. Мак - квітка пам'яті роду. Вірили, що поле після битви навесні вкривається маками. Його не зображали на весільних рушниках, оскільки він уособлює скорботу. Лілея - символ дівочих чарів, чистоти і цноти. Вона містить в своєму орнаменті листки і пуп'янки, в цьому закладено народження, розвиток та безперервність життя. Троянда або ружа - улюблена квітка українців. Її вишивають на сорочках і рушниках багатьох регіонів України. Хтось вважає мотив троянди не дуже давнім, а деякі дослідники навіть стверджують, що дане зображення було запозичене. Хміль - втілює сутність молодого буяння та закоханості. Візерунки, що нагадують листя хмелю, відносять до молодіжної та весільної символіки. Адже парубок біля дівчини "в'ється як хміль". Чорнобривці - поетичний образ народної пісні та вишивки. Через те, що ці квіти полюбилися українському народові, їх досить часто вишивають на рушниках і сорочках.
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове! |
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали. |
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М. |
Copyright MyCorp © 2021 |
Конструктор сайтів - uCoz |