Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 02.04.2020, 23:13

Іграшка і декор з фетру

Добрий день, шановні мої вихованці! У зв’язку з карантином  гуртківське заняття проведемо у дистанційному  режимі  роботи.

Сьогодні на майстер-класі я познайомлю вас з технікою виготовлення іграшки-сувеніра  «Півник»  з фетру.

1.Півника з фетру зробити дуже просто. Пропоную переконатися в цьому.
Для роботи нам знадобиться матеріали та інструменти: папір, картон, фетр різних кольорів, атласна стрічка, з’єднувальні матеріали- нейлонові нитки або   муліне, наповнювач-синтепон,  ножиці, голка, клей, оздоблювальні елементи- намистинки. А також  технологічні карти та  інструкції.

2.Пригадаємо правила безпеки при роботі з ножицями і голкою. Вони обов’язкові і для дітей, і для дорослих (додаються).

3.Технологічна карта виготовлення іграшки-сувеніра з фетра «Півник»

Послідовність дій Примітка

1. Підготовка матеріалів і інструментів.

Використовуємо  фетр  завтовшки 3 мм.

2. Побудова викрійки.

Малюємо  тулуб півника, крила, лапу, піря, дзьоб, гребінець. (Їх можна змалювати або перевести на прозорий папір з малюнка чи монітора.) Вирізаємо з паперу  викройки всіх елементів  іграшки.
Викрійки (шаблони) деталей виробу див. далі

3. Виготовлення елементів виробу.

3.1 Жовтий фетр складаємо вдвоє, обводимо олівцем  по контуру викрійки тулуба. Вирізаємо 2 однакових деталі.
Олівцем  переносимо викройки деталей іграшки на фетр з виворітного боку.
3.2. Фетр зеленого кольору складаємо вдвоє, обводимо по контуру викрійки  крила-сердечка, вирізаємо 2 однакових деталі.
3.3. На фетр рожевого кольору переводимо  по шаблону контури 3 деталей - пірїнок  для хвостика, вирізаємо.
3.4. З рожевого фетру вирізаємо  невелику деталь у формі трикутника – для дзьоба.
3.5. На фетр рожевого кольору переводимо  по шаблону контури  гребінця, вирізаємо.
3.6. Виготовляємо очки: на кружечок з білого фетру пришиваємо намистинку чорного кольору. Робимо 2 таких елементи. Деталі додаються
3.7. Виготовляємо ніжки. Беремо зелену атласну стрічку довжиною 15 см і шириною 0,5 см. На краї стрічки насиляємо і закріплюємо вузлом намистини. Деталі додаються

4. Збірка іграшки.

4.1. Зєднуємо дві деталі - боки тулуба. Починаючи з лінії грудки півника,  простим швом «вперед голку»  зшиваємо деталі до лінії голівки. Вставляємо і пришиваємо дзьобик.
Інструкція з виконання  шва "вперед голку" додається.
4.2. Продовжуємо шити тулуб, вставляємо і пришиваємо гребінець. Сшиваємо два боки тулуба до хвостика. Зєднуємо віялом пірїнки хвостика, вставляємо в  тулуб і пришиваємо
4.3. Рівномірно наповнюємо тулуб синтепоном, робимо декілька стібків, вставляємо складену вдвоє стрічку-ніжки намистинками вниз. Шиємо до кінця, закріплюємо вузлом.
4.4. Приклеюємо очі і крила.

5. Півник з фетра готовий!

Ось такого півника  ви зможете пошити своїми руками та навчити цьому своїх вихованців, а також подарувати його  близьким, як символ 2017 року.

Пропоную продовжити свою творчу роботу згідно з  Інструкційною картою виробу «Пташка-підвіска» (див. далі)

Дякую за спільну творчу працю. Будьте завжди здорові! І творчих вам успіхів!

Інструктаж з техніки безпеки в початкових класах

Інструкція № 3.

Правила поведінки під час уроків технології:

— При роботі з голкою –

3. 1. Бережи голку завжди в ігольниці.
3. 2. Не залишай голку на робочому місці без нитки.
3. 3. Передавай голку в ігольниц
і і з ниткою.
3. 4. Не бери голку в рот, не грай з нею.
3. 5. Не застромлюй голку в одяг.
3. 6. До і після роботи перевір кількість голок.
3. 7. Бережи ігольницю завжди в одному місці.
3. 8. Не відволікайся під час роботи з голкою.

— При роботі з ножицями  -

3. 9. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями.
3. 10. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці.
3. 11. Не залишай ножиці розкритими.
3. 12. Передавай ножиці кільцями вперед.
3. 13. Не грай з ножицями, не піднось до обличчя.
3. 14. Використовуй ножиці тільки за призначенням

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТА ВИРОБУ «ПТАШКА-ПІДВІСКА»

Необхідні матеріали:

- фетр середньої товщини, приблизно 2,5 мм рожевий і жовтий;

- голка;

- контрастні нитки (чорні і бордові);

- ножиці;

- холоффайбер або інший м'який наповнювач;

- стрічка рожева;

- сірники.

1. Спочатку малюємо викрійку крильце

2. Окремо вимальовуємо саму пташку і крильце

3. Потім обводимо вподобану пташку і крильця на тканину і вирізаємо  5 детальок: 2 половинки пташки з яскраво-рожевого фетру, 2 крильця з блідо-рожевого і 1 дзьобик - просто трикутничок з жовтого фетру.

4. Тепер оформляємо кожну половинку пташки по черзі: пришиваємо крильця. Вузликів намагайтеся не робити, для цього беремо нитку, складаємо її навпіл і вставляємо в голку не одну ниточку, а відразу 2 - обидві половинки, потім захоплюємо шматочок тканини з внутрішньої сторони пташки, робимо петельку, через яку протягуємо голку і затягуємо нитку - ось і все, нитка закріплена без вузлика.

5. Тепер виводимо голку з ниткою на лицьову сторону пташку і пришиваємо крильце.

6. Можна робити це найпростішим стібком, а можна обметочним - через край.

7. Також пришиваємо друге крильце, потім вишиваємо очі.

8. Тепер складаємо обидві половинки, пташки один з одним лицьовими сторонами назовні вклавши між ними дзьобик спереду

9. Зшиваємо половинки.

10.Коли пташка майже готова, то набиваємо її холофайбером, але не туго, а злегка!

11. Вибираємо стрічку для підвіски. Обпалюємо  її зрізи, щоб не розпустилися.  Вкладаємо стрічку між незшитих половинок  пташки зверху (там, де голівка) і  вшиваємо її. Дошивши до кінця, закріплюємо нитку і ховаємо вузлик всередину іграшки, завівши голку всередину пташки і вивівши її подалі від шва. Обрізаємо нитку – і все!

Пташка готова !!!

«  Квітень 2020  »