Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 22:20

Анімація

2021-2022 н.р.

Факты о советских мультиках (9 фото) » Невседома

27.01.2022; 02.02.2022

Основні літературні жанри фольклору. Колядки. Загадки

Колядки не тільки для дітей. Просто діти можуть вимовивши чи проспівавши колядку наколядувати собі гостинців чи грошей. Свою назву вони отримали від древнього слов'янського свята Коляди, присвяченого народженню Сонця і початку року. А за часів християнства колядки в народі стали асоціюватися з Різдвом. Колядують в Україні  6 і 7 січня.

Зазвичай колядувати ходять групою ряджених, до складу якої обов'язково входять звіздар, що йде першим і несе зірку, дзвонар, що сповіщає всіх дзвоном про те, що йдуть колядники, а також мехоноша, який складає в мішок все наколядоване частування. Колядники ходять від хати до хати, запитують у господарів дозволу, виконують колядки, а господарі в подяку обдаровують їх частуваннями. Ну то що – пригадаємо декілька колядок, які вам буде легко вивчити?

Переходьте за посиланням

Загадка — це короткий твір, в основі якого лежить дотепне метафоричне запитання, що передбачає відповідь на нього.

• У нашої бабусі сидить дід у кожусі, проти печі гріється, без води умиється. (Кіт)

• Не баранчик і не кіт, носить шубу цілий рік. Шуба сіра – це для літа, а зимою – інша свита. (Заєць)

• Без рук, без ніг, а по землі ходить. (Змія)

• Нам потрібні голки для шиття, а кому потрібні голки для життя? (Їжак)

• Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)

• Взимку спить, влітку – вулики ворушить. (Ведмідь)

• Сірий, ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)

• В лісі вогник рудуватий, шишки лускає завзято. (Білка)

• Куди повзе – за собою хату везе. (Черепаха)

• По горах, по долинах, ходить шуба і свитина. (Вівця)

Основні літературні жанри фольклору. Лічилки. Заклички

Вітаю вас, дорогі мої вихованці. Продовжуємо вивчати жанри фольклору .

Лічилки — невід’ємна частина дитячих ігор, а їх вивчення може стати чудовим способом тренувати вашу пам’ять та гарно проводити час разом. Пропоную вам кілька цікавих лічилок українською мовою, які точно сподобаються вам та вашим друзям. Переходьте за посиланням

Заклички — це невеликі пісеньки, призначені для виспівування групою дітей. Часом вони супроводжуються ігровими діями, які імітують процес селянської праці.

Всі явища і сили природи функціонують у закличці як живі істоти. Дитина сама вступає з ними в контакт, змову: сонце просить про щедре літо; грім — не лякати худобу; дощ — поливати; обіцяє за справну роботу подарунок.

Переходьте за постланням