Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 02.04.2020, 22:57

Оригамі

Майстер-клас з оригамі кусудама «Flower»

Гурток: «Оригамі»

Керівник гуртка: Погребняк Жанна Володимирівна

Мета: ознайомити різновидом оригамі кусудамою. Навчити складати модуль кусудами. Продовжувати працювати зі схемами, користуватися умовними знаками, прийнятими в оригамі. Розвивати дрібну моторику пальців. Стимулювати і розвивати зорову і слухову пам'ять. Виховувати зосередженість на роботі.

Роздатковий матеріал:

Набір кольорового паперу , ножиці та клей ПВА.

Хід майстер-класу:

1. Вступне слово

Історія виникнення оригамі - мистецтва складати з квадратного аркуша без допомоги ножиць будь-які фігурки, починається в Японії. Оригамі (яп. 折り紙 орі – «складати», камі – «папір», тобто «складений папір») – мистецтво складання паперу. Найперші листочки паперу, складені в фігурки, з'явилися спочатку в монастирях.

В японській мові "Бог" і "папір" звучать однаково. Тому, такі фігурки з паперу мали символічне значення. Ними прикрашали храми, вони брали участь у релігійних церемоніях, їх поміщали на жертовне багаття.

Знання оригамі стало ознакою освіченості і хороших манер. Ознакою хорошого тону вважалося, коли дворянин міг розважити свою даму на балу умінням складати паперові фігурки.  Багато сімей використовували оиігамі як герб.

З 1960-х мистецтво оригамі почало активно поширюватись по всьому світу, найбільшого поширення набуло за останнє десятиліття. Варто зазначити імена відомих людей, любителів оригамі, з рук яких вийшло безліч чудових паперових фігурок. Це Леонардо да Вінчі, Гудіні. Відомо, що Лев Толстой великий знавець оригамі.

Кусудама - це паперова куля оригамі. Їх роблять різних кольорів і вельми химерних форм. Слово «кусудама» складається з двох японських слів кусурі (ліки) і тама (куля).

Кусудама - особливий вид мистецтва. Адже дослівно кусудама означає «лікарський куля» або «куля здоров'я». Також називають «кулею щастя», завдяки якому зберігається мир і спокій у родині. В основному такі кулі складаються із зібраних разом квітів, розеток або інших паперових деталей. Вважається, що куля кусудама збирає позитивну енергію, власне для цього їх і підвішують в будинку.

2. Практична робота:

«  Квітень 2020  »