Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 30.10.2020, 16:40

Мистецтво нашого народу

Гурток : «Мистецтво нашого народу».

Декупаж — техніка декорування за допомогою тонкого принту, серветок.

Малюнок переноситься на будь-яку поверхню, робиться промальовка, 30 хвилин — і Ви знаний художник!

Для декупажу банок потрібні слідуючі матеріали:

• плоскі синтетичні щітки (№18-№24);

• серветки для декупажу з фруктовими мотивами;

• акриловий грунт

• клей-лак для декупажа

• лак акриловий матовий

• фарба «Акрил-Хоббі Де Люкс» Слонова Кістка Тепла;

• акрилова фарба «Акрил-Хоббі» Оксид Хрома;

• губка для миття посуду, наждачний папір (220-400), клей «Момент кристал», магніти з фруктами, ножиці, скляні банки.

Хід виконання майстер – класу.

1. Подготовка поверхні до  декупажу.

Скляну поверхню банок перед початком роботи краще обезжирити, протерти тканиною або серветкою змоченою у розчині, який має вміст спірту. Після цього наносимо акриловий грунт двічі. Після нанесення кожного шару – добре сушимо.

Перший шар грунту можна наносити широкою плоскою щіткою, а другий – губкою для миття посуду тампуючими рухами. Після того як грунт висохне його можна зачистити наждачним папером, після цього наносимо  ще один шар грунту, так ми отримаємо більш гладеньку поверхню банки.

Якщо у вас не має акрилового гунту, то можна використовувати білу акрилову фарбу художню чи будівельну.

2. Фарбування фоновим кольором.

Після висихання грунту за допомогою паралону наносимо акрилову фарбу фонового кольору (в нас колір теплої слонової кістки). Тампуючими рухами наносими два шари з просушуванням кожного шару.

3. Подготовка серветок.

Вирізаємо із серветок для декупажу потрібні мотиви. Відділяємо лишні шари паперу.

Зверніть увагу! Звичайні серветки для декупажу двох – або трьохслойні рам потрібен тільки самий верхній, яскравий шар серветки.

4. Приклеювання серветки.

Приклеюємо верхній шар серветки на те місце, де він повинен бути і мастимо зверху декупажним клеєм від центру до країв. Даємо висохнути. Клей просочує серветку і зображення міцно зафіксовується на банці.

5. Захисне покриття лаком.

Для захисту поверхні наносимо акриловий матовий лак, чотири шари з просиханням кожного шару.

Зверніть увагу! При нанесенні акрилові лаки мають голубовато –білий відтінок. Не лякайтесь, після висихання він стане повністю прозорий.

6. Додатковий декор.

Закінчивши з декупажом переходимо до прикрашування накривок. Покриваємо накривки акриловим грунтом. Потім фарбуємоакриловою фарбою з допомогою щітки. Сушимо.

7. Фарбуємо акриловим матовим лаком, як і банку в чотири шари.

8. В якості додаткового декора можна приклеїти на накривку за допомогою клею «Момент» магніти із зображенням ягід та фруктів.

Ось і все, майстер – клас з декупажу банок завершено! Тепер в них можна зберігати чай, каву, горіхи, сухофрукти, крупи.

«  Жовтень 2020  »