Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 11:35

Вчимося граючись

Гурток «Вчимося граючись»

Хто не знає пластилін? Таке питання можна задати кожному дорослому і дитині. Навряд чи в світі знайдеться хоч одна людина, яка за все своє життя не те щоб грати, а навіть не чув про пластиліні. Протягом всього нашого життя пластилін супроводжує нас, починаючи з дитячих смішних виробів до складних моделей в конструкторських бюро.

Ліплення з пластиліну — корисне заняття для дітей любого віку. Цей вид дитячої творчості прекрасно розвиває моторику пальців, фантазію, логіку і естетичне сприйняття. Ліплення тренує увагу, посидючість, а ці якості дуже допоможуть дитині на шкільних заняттях.

Сьогодні ми зробимо з вами жирафа.

Жираф – настільки своєрідна тварина, що стародавні автори навіть висловлювали припущення, ніби Творець вичерпав запас ідей,  якщо взявся за створення гібридів, в цьому випадку – верблюда і гієни. Один арабський учений писав 1022 року, що батьком жирафа слід вважати леопарда – саме тому в нього така розкішна плямиста шкура, а матір'ю – верблюдицю, адже у жирафа довгі, як у верблюда, ноги і така ж хода. Не дивно, що перші натуралісти називали жирафа «камелеопардом».

Цікаві факти про жирафа:

• Жирафа - найвища тварина на суші! Це ходяча вежа в 6 м!
  • У жирафи півметровий язик, яким можна поколупати в носі або прилизати брівки!
  • На 100-метрівці жирафа обганяє скакового коня - 55 км/год! Один крок жирафа - 4-10 метрів!
  • Ударом переднього копита жирафа розбиває череп лева! Але у сварках один з одним жирафи ніколи не використовують копита і ніколи не завдають один одному небезпечних травм.
  • Жирафа може не пити кілька тижнів! А за один раз може випити 3-4 відра води.
  • Жирафи сплять від 10 хвилин до 2 годин на добу!
  • Жирафи «розмовляють» таким низьким голосом, що людське вухо не може їх почути.
  • Малюнок жирафа - як відбитки пальців у людини, не буває двох однакових.
  • Жирафа - єдиний ссавець, яке не вміє позіхати.
  • У шиї жирафа всього лише 7 хребців! У горобця, наприклад, їх 14!
  • Коли народжується маленький жирафик, то перше, що йому приходиться - падіння з 2-х метрової висоти.
  • У стаді жирафів є дитячі садки. Вдень одна самка займається всіма дитинчатами.
  • Вчені досі сперечаються, чи можуть жирафи плавати. У 2010 році британські вчені і російські математики показали, що «цифрова модель жирафа» може плавати у «цифровій моделі води». Перевірку теорії проводили на конях.
  • У жирафи так незвично влаштовані кров'яні судини, що НАСА використовувало це у своїх скафандрах.
  • Першого жирафа до Європу привіз Юлій Цезар. Римляни назвали це чудо «леопардовим верблюдом» - Camelopardalis. Потім про верблюдо-леопарда у Європі забули і згадали тільки в 19 столітті, коли араби привезли дивну тварину по кличці Зарафа. Від Зарафа і прийшло в усі мови слово «Жирафа».
  • Раніше жирафи жили на всьому африканському континенті до самого Середземного моря. Зараз вони залишилися тільки в центральній Африці.
  • У природі жирафи живуть 25 років, а в зоопарках - 35! Вони прекрасно розмножуються в неволі.
  • Вимирання жирафам вже не загрожує, крім Жирафа «Ротшильда», яких у природі залишилося трохи більше, ніж 500 особин.

Працюємо за схемою

Використовуючи подібні схеми ліплення з пластиліну, можна створити справжній звіринець для дітей. Згодом дитина не потребуватиме покрокових картинок і шаблонів, із задоволенням стане втілювати в життя одного разу побачених мультяшних героїв.