Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 05:02

Христинівський Будинок дитячої та юнацької творчості

Форма входу
Меню сайту
Цитата дня


Block title
Block content
Пошук
Наші координати

Адреса: 20000, Христинівка, вул. Першотравнева, 54 Телефон: +38 (04745) 2-22-19 E-mail: bdyth@ukr.net
Знайти нас на мапі
Наш банер
http://chr-art-school.at.ua
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бісеринка

Тема заняття: Ромашка

Добрий день, шановні мої вихованці! У зв’язку з карантином  гуртківське заняття проведемо у дистанційному  режимі  роботи. Пропоную вам майстер-клас з виготовлення ромашки.

 


Тема заняття: Виготовлення ялинкових прикрас збісеру.

 В новорічні свята хочеться прикрасити дім незвичайними речами, у ці надзвичайні дні люди бажають щастя і дарують один одному милі подарунки. Якщо подарунок зроблений власноруч, то така річ вважається найбільш цінною, тому що в неї вклали душу. За допомогою наших новорічних схем можна створити невеликі ялинкові прикраси. Рідні та друзі зможуть отримати милі новорічні іграшки, чи неперевершаний декор для дому.

Схемами, любі мої вихованці, користуватися ви вже навчились. Якщо виникнуть проблеми підтримуємо телефонний зв'язок чи у групі Viber. 

Діліться фотографіями виготовлених робіт. Творчого Вам натхнення.

Янгол з намистин та бісеру. Схеми плетіння | Ідеї декоруНовий рік вже поспішає. Виготовлення ялинкових прикрас з бісеру. 

 

Листівки “З Новим роком” | hand made в бібліотеці


Тема заняття: Художня бісерна вишивка та прикраси на її основі. Лінійна вишивка бісером.

 

Здається, ніщо не вічне на цій планеті. Все тече, все змінюється, але цього точно не скажеш про бісер. Маленькі яскраві намистинки, як струмочок, стікаються в густі багаторядні хвилі  на вишитих бісером  орнаментах. Сьогодні, як і раніше, у моді розшиті бісером  скатертини і серветки, картини і панно, святкові наряди. Популярними стали  оздоблені бісерними намистинами  сумочки,  косметички, гаманці, різні чохли, шкатулки, брошки, сережки, браслети, новорічні іграшки. Бісер  гармонійно  доповнив  і вдихнув  нові яскраві барви в традиційну українську вишивку з полотна і муліне. Прикрасив  своєю колоритністю, об’ємністю  і багатим виглядом  традиційний український одяг, який  повернувся  до нас із минулого у вигляді модних суконь та сорочок.

Яскраві краплинки підкорили  знаменитих кутюр’є  і численних рукодільниць.

Долучимось до цієї благородної справи і ми з вами, дорогі вихованці.

ЗАВАНТАЖУЙТЕ повний урок собі на гаджити для зручного вивчення та опрацювання теми!

 


З гарного настрою, веселої усмішки починається добрий день.

Тож усміхніться, дітки, БАЖАЮ ВАМ  ДОБРОГО ДНЯ!

 

Пропоную тему нашого заняття:  Плетіння фенічки на верстаті

Кожна дівчинка хоче мати ексклюзивні прикраси. Фенічки з бісеру - це гарний молодіжний аксесуар. Він відомий багатьом людям по всьому світу.

Фе́нічка (або браслет дружби) родом з Північної Америки та Південної Африки. Такі браслети з вірьовок, шкіри були у  індійців і інших аборигенів і використовувались для передачі інформації, підкреслення статусу людини, дарувались на знак дружби. Щось схоже на фенечок  плели й наші предки - слов”яни. Розквіт своєї популярності фенічка як прикраса пережила в період хіпі в Америці, а пізніше у період  перебудови і у нашій країні, коли стала модною біжутерія.

Плетіння з використанням верстата  (техніка ткацтва)  добре  підходить при виготовленні фенечек із бісера.  Прикраси виглядають витончено і оригінально і носяться на зап’ясті. Користуються популярністю серед сучасної молоді. Дуже популярні в Україні, оскільки часто мають візерунки  національної вишивки.

Спробуємо й ми прикрасити свої ручки такими браслетками-фенічками. 

Для цього потрібно леше ЗАВАНТАЖИТИ урок!

 

 

 

 

 

 

 

 


Тема:  Технологія виготовлення тканого виробу на верстаті.

Для роботи нам потрібно: бісер різних кольорів;   міцні нитки; голка для бісероплетіння;   ножиціверстат (ви зробили його напередодні).

 

Працюємо  за інструкційною  карткою роботи на станку для бісероплетіння:

1. Щільно закріплюємо необхідну кількість ниток. Їх має бути на одну більше, ніж кількість бісеринок по ширині фенечки.

2. Відрізаємо довгу нитку, вставляємо в голочку. Кінчик нитки пов'язуємо вузликом з крайньої ниткою на верстаті. Від вузлика до вузлика необхідно залишити достатню довжину, щоб в кінці зробити застібки.

3. Набираємо на голку необхідну кількість бісеринок.

4. Просмикуємо голку під нитками на верстаті.

 5. Розподіляємо бісер між нитками по одній бісеринці.

 

 

 

 

 

 

ЗАВАНТАЖУЙТЕ повну інструкцію з виготовлення та створюйте з тканого полотна браслетикии на зап’ястя!

Зрозуміли?! Спробуйте зробити самостійно. Скористайтесь Інтернет-ресурсами.

 

Бажаю вам успіхів у творчості!

 


Тема: Майстер-клас «Виготовлення станочка для ткання бісерного полотна»

Інформація про станок з плетіння бісером.

Ткацтво у роботі з бісером було широко поширене в культурі індіанців. Вони першими використали для тканих смуг  рамку з паралельно натягнутими нитками. Поступово секрет плетіння на верстаті заволодів усім світом. Для того щоб і ви користувались цим секретиком я створила урок тому ЗАВАНТАЖУЙТЕ його скоріш і пізнавайте нові можливості бісероплетіння.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поради:  Для станочка потрібні  спеціальні капронові нитки.  Якщо є тільки звичайні, то, щоб спростити собі роботу,  можна нанести на нитку шар клею або лаку для нігтів і залишити сушитися. Коли нитка висохне, вам буде легше нанизувати на неї бісер. 


З повагою, Тетяна Володимирівна.

 


Тема: Бісерне ткацтво.  Технологія виготовлення браслетів, ґердан. Композиція і орнамент тканих виробів з бісеру.

І. Повторимо пройдений матеріал.

1. Які технології бісероплетіння вам відомі? (Нанизування. Плетіння.)

2. Які  основні техніки плетіння бісером ми освоїли на заняттях? (Паралельне плетіння. Плетіння петельками.  Голчате плетіння. Плетіння дугами.)

3. Які техніки бісероплетіння вам зустрічались у виданнях, в Інтернеті? (ажурна, петельна, техніка  паралельного плетіння, нанизування, вишивка, ткацтво).

4. Для чого нам потрібні ці знання і навички?  (Необхідно опанувати різними відомими технологіями і техніками,  прийомами роботи з бісером, щоб виготовляти гарні, ошатні  вироби з бісеру.) 

 

Пропоную вам дуже «цікавий» спосіб бісероплетіння - «бісерне ткацтво», з яким пов’язані, насамперед,  наші всесвітньо відомі ґердани.

2. Вивчаємо новий матеріал за темою.

Бісерне ткацтво – давня, але надзвичайно популярна в наш час, техніка виготовлення виробів з бісеру. Ткані вироби з бісеру неможливо сплутати з виробами, виконаними іншим прийомом роботи з бісером. Ця техніка використовується для виготовлення картин, гердан, гайтан, поясів, браслетів, сумочок, т.д.

Орнамент  у  тканих виробах з бісеру

Узори для тканих виробів  використовують переважно геометричних та рослинних орнаментів. Для складання та перезнімання узорів  заготовляють „канву” у вигляді дрібних клітинок. На „канву” переносять зразок, взятий з альбому або готового виробу. Узори малюють знизу вгору кольоровими олівцями. У такій самій послідовності  нанизується й  бісер.

 

Завантажуйте повне занняття "БІСЕРНЕ ТКАЦТВО" та створюйте красу власними руками.

 

 


 Дорогі діти!

    Ми ознайомилися з різними техніками низання бісеру, навчилися  працювати за схемами. А чи під силу нам самостійно виготовляти вироби, користуватися технологічними картками? Як це правильно зробити? Чи можна виготовити  не просто квіточку, а цілий букет квітів з бісеру?

   Для плетіння підсніжників і проліска нам потрібні такі матеріали: Намистинки зеленого кольору діаметром 4-5 мм; бісер круглий білого чи синього та зеленого кольорів; бісер рублений зеленого кольору; нитка зеленого кольору; дріт мідний для бісеру; технологічні картки

   Давайте пригадаємо техніку паралельного плетіння, завдяки їй ми створимо блакитний пролісок.

- Пригадаємо техніку бісероплетіння дугами.  Як іще називається техніка бісероплетіння дугами? (Французька)

- В чому особливість цієї техніки? (У центрі кожного сплетеного виробу - міцний стрижень, частіше він робиться з дроту. Плетіння йде дугами  або по колу).

  Французьке плетіння бісером  - одна з найцікавіших технік плетіння. Нічого дивного, адже квіти, дерева і навіть листочки, виконані в такій незвичній техніці, виглядають дуже красивими, об’ємними та «живими». Ми переконалися у цьому на минулих заняттях, коли оволодівали технікою дугами.  А  ще ця техніка легко здійснена. Як і в будь-якій роботі, потрібно дотримуватися інструкції, уважно виконувати плетіння, крок за кроком обережно нанизуючи бісер на дріт. Спробуємо сьогодні  свої сили в плетінні квіточок і листочків підсніжника. Як плести квіти дугами вам допоможуть  також технологічна картка виготовлення підсніжника (див. далі).

 


 

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА ВИГОТОВЛЕННЯ ПРОЛІСКА З БІСЕРУ

Для виготовлення пролісків :  бісер синього кольору, бісер салатового кольору, бісер зеленого кольору, бісер жовтого кольору, дріт,  нитки муліне зеленого кольору.

 Пелюстки
1. На дріт довжиною 40 см набираємо 3 бісеринки салатового кольору, посуваємо бісеринки на серединку дроту і іншим кінцем дроту проходимо назустріч іншого кінця через 2 бісеринки.

2. Набираємо 1синю, 1 салатову, 1 синю  бісеринки і іншим кінцем проходимо назустріч через них.

3. Набираємо 5 синіх бісеринок і іншим кінцем дроту проходимо через них. І таким чином плетемо далі.
4. сині 

5. 7 синіх, 7 синіх6 синіх, 5синіх, 4 сині, 3 сині, 2 салатові, 2 салатові, 1 салатова

6. Далі з'єднуємо пелюстки шматочком дроту між собою «шнуруем» перед передостаннім і останнім рядами. 

Таких пелюсток для однієї квіточки треба 5 шт. 

7. Тичинка
На дріт довжиною 15 см набираємо 3 жовті і 5 синіх бісеринок і іншим кінцем дроту проходимо назад через сині бісеринки.

 

Таких тичинок для однієї квітки робимо 3 шт.     

8. Маленькі листочки
На дріт довжиною 50 см набираємо 3 зелені бісеринки і іншим кінцем дроту проходимо назустріч через 2 бісеринки.

9. Потім, набираємо 3 бісеринки і іншим кінцем дроту проходимо назустріч через них.

І так продовжуємо плести. За технікою паралельного плетіння.
4 біс - 10 разів, 3біс, 2біс, 1біс.

10. Великі листочки
1,2,3,4,5 (15 разів), 4,3,2,1.  

11. Збираємо квітку. Маленький листочок прикручуємо вище, а великий нижче. Обмотуємо стовбур нитками муліне. 

 


ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСНІЖНИКІВ З БІСЕРУ

"Французька» техніка плетіння дугами

 

1.   Для  роботи необхідно: білий з блиском бісер і зелений №11.

2. Дріт  сріблястого кольору №4,і жорсткий  дріт,для зміцнення ніжки у проліска і листя.

3. Виготовляємо пелюстки у "Французькій»   техніці,де на вісь набираємо 10 бісеринок і навколо осі 12 рядів.

4. Плетемо пелюстки трохи загнуті всередину як "коритце"

5. На бутони проліска виготовляємо пелюстки у такій же техніц тільки на вісь  набираємо 7 бісеринок,а навколо осі 8 рядів.   

6. Скручуємо пелюстку, подібно до бутону.        

7. Виготовляємо 36 пелюсток, на кожен пролісок по 3 шт.

8. Виготовляємо листочки у "Французькій техніці", тільки на вісь набираємо 16 шт. і навколо осі з одного боку 3 і з іншого 3 ряда.

9.Так виготовляємо на кожен пролісок по 2 листочка.

10.Ось ,що у нас вийшло.     

11. Починаю плести серединку квітки-тичинки" петельної технікою":набираю 5 білих,3 рожевих і знову 5 білих бісеринок   

12. 13.Ось ,що вийшло, кількість петель 7-9 штук.

13. Тепер починаємо збирати пролісок

14. Тепер починаємо збирати підсніжник: робимо ніжку, беремо жорсткий дріт і нитки муліне-зелені.     

15. Обмотуємо нитками.         

16. Так само робимо з листочками,набираємо,зміцнюємо дротом і обмотуємо ниткою.                 

17.Робимо чашолисток підсніжнику,зелений бісер і обмотуємо бісерною ниткою у самого заснування  підсніжника.            

18. Починаємо з'єднувати по три пелюстки один вище другого.

19. Формуємо готові підсніжники у кошик.


                                                                           &


При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове!
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали.  
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М.  
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz