Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 02.04.2020, 22:28

Бісеринка

Дорогі діти!

Ми ознайомилися з різними техніками низання бісеру, навчилися  працювати за схемами. А чи під силу нам самостійно виготовляти вироби, користуватися технологічними картками? Як це правильно зробити? Чи можна виготовити  не просто квіточку, а цілий букет квітів з бісеру?

Для плетіння підсніжників і проліска нам потрібні такі матеріали: Намистинки зеленого кольору діаметром 4-5 мм; бісер круглий білого чи синього та зеленого кольорів; бісер рублений зеленого кольору; нитка зеленого кольору; дріт мідний для бісеру; технологічні картки

Давайте пригадаємо техніку паралельного плетіння, завдяки їй ми створимо блакитний пролісок.

- Пригадаємо техніку бісероплетіння дугами.  Як іще називається техніка бісероплетіння дугами? (Французька)

- В чому особливість цієї техніки? (У центрі кожного сплетеного виробу - міцний стрижень, частіше він робиться з дроту. Плетіння йде дугами  або по колу).

Французьке плетіння бісером  - одна з найцікавіших технік плетіння. Нічого дивного, адже квіти, дерева і навіть листочки, виконані в такій незвичній техніці, виглядають дуже красивими, об’ємними та «живими». Ми переконалися у цьому на минулих заняттях, коли оволодівали технікою дугами.  А  ще ця техніка легко здійснена. Як і в будь-якій роботі, потрібно дотримуватися інструкції, уважно виконувати плетіння, крок за кроком обережно нанизуючи бісер на дріт. Спробуємо сьогодні  свої сили в плетінні квіточок і листочків підсніжника. Як плести квіти дугами вам допоможуть  також технологічна картка виготовлення підсніжника (див. далі).

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА ВИГОТОВЛЕННЯ ПРОЛІСКА З БІСЕРУ

Для виготовлення пролісків :  бісер синього кольору, бісер салатового кольору, бісер зеленого кольору, бісер жовтого кольору, дріт,  нитки муліне зеленого кольору.

Пелюстки
1. На дріт довжиною 40 см набираємо 3 бісеринки салатового кольору, посуваємо бісеринки на серединку дроту і іншим кінцем дроту проходимо назустріч іншого кінця через 2 бісеринки.

2. Набираємо 1синю, 1 салатову, 1 синю  бісеринки і іншим кінцем проходимо назустріч через них.

3. Набираємо 5 синіх бісеринок і іншим кінцем дроту проходимо через них. І таким чином плетемо далі.
4. сині

5. 7 синіх, 7 синіх6 синіх, 5синіх, 4 сині, 3 сині, 2 салатові, 2 салатові, 1 салатова

6. Далі з'єднуємо пелюстки шматочком дроту між собою «шнуруем» перед передостаннім і останнім рядами.

Таких пелюсток для однієї квіточки треба 5 шт.

7. Тичинка
На дріт довжиною 15 см набираємо 3 жовті і 5 синіх бісеринок і іншим кінцем дроту проходимо назад через сині бісеринки.

Таких тичинок для однієї квітки робимо 3 шт.

8. Маленькі листочки
На дріт довжиною 50 см набираємо 3 зелені бісеринки і іншим кінцем дроту проходимо назустріч через 2 бісеринки.

9. Потім, набираємо 3 бісеринки і іншим кінцем дроту проходимо назустріч через них.

І так продовжуємо плести. За технікою паралельного плетіння.
4 біс - 10 разів, 3біс, 2біс, 1біс.

10. Великі листочки
1,2,3,4,5 (15 разів), 4,3,2,1.

11. Збираємо квітку. Маленький листочок прикручуємо вище, а великий нижче. Обмотуємо стовбур нитками муліне.

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСНІЖНИКІВ З БІСЕРУ

"Французька» техніка плетіння дугами

1.   Для  роботи необхідно: білий з блиском бісер і зелений №11.

2. Дріт  сріблястого кольору №4,і жорсткий  дріт,для зміцнення ніжки у проліска і листя.

3. Виготовляємо пелюстки у "Французькій»   техніці,де на вісь набираємо 10 бісеринок і навколо осі 12 рядів.

4. Плетемо пелюстки трохи загнуті всередину як "коритце"

5. На бутони проліска виготовляємо пелюстки у такій же техніц тільки на вісь  набираємо 7 бісеринок,а навколо осі 8 рядів.

6. Скручуємо пелюстку, подібно до бутону.

7. Виготовляємо 36 пелюсток, на кожен пролісок по 3 шт.

8. Виготовляємо листочки у "Французькій техніці", тільки на вісь набираємо 16 шт. і навколо осі з одного боку 3 і з іншого 3 ряда.

9.Так виготовляємо на кожен пролісок по 2 листочка.

10.Ось ,що у нас вийшло.

11. Починаю плести серединку квітки-тичинки" петельної технікою":набираю 5 білих,3 рожевих і знову 5 білих бісеринок

12. 13.Ось ,що вийшло, кількість петель 7-9 штук.

13. Тепер починаємо збирати пролісок

14. Тепер починаємо збирати підсніжник: робимо ніжку, беремо жорсткий дріт і нитки муліне-зелені.

15. Обмотуємо нитками.

16. Так само робимо з листочками,набираємо,зміцнюємо дротом і обмотуємо ниткою.

17.Робимо чашолисток підсніжнику,зелений бісер і обмотуємо бісерною ниткою у самого заснування  підсніжника.

18. Починаємо з'єднувати по три пелюстки один вище другого.

19. Формуємо готові підсніжники у кошик.

«  Квітень 2020  »