Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 05:07

Христинівський Будинок дитячої та юнацької творчості

Форма входу
Меню сайту
Цитата дня


Block title
Block content
Пошук
Наші координати

Адреса: 20000, Христинівка, вул. Першотравнева, 54 Телефон: +38 (04745) 2-22-19 E-mail: bdyth@ukr.net
Знайти нас на мапі
Наш банер
http://chr-art-school.at.ua
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Нехай моя ялиночка залишиться у лісі

Нехай моя ялиночка залишиться у лісі


Ялинка у дворі
Посадили ми ялинку у дворі,
Підросла вона на радість дітворі, 
Простягає нам засніжені гілки,
Будем разом святкувати малюки!
На самісінькій верхівці угорі,
Причепили ми барвисті ліхтарі,
Запросили і звірят ми, і пташат,
-А давайте но ялинку прикрашать
                                Захарук О.


Ялиночка
Росте ялинка в лісі
Зелена і красива.
Прекрасна як ніколи
Вона серед зими
Вдягнувшись в білі хутра
Виблискує на сонці 
Дарує всім нам свято
І радості нам у дім.
                  А.Гаврилюк

Новорічний оберіг

Колись у сиву давнину, як наші дідусі й бабусі малими ще були, красуня Осінь в Новий рік для свята Дідуха сплела. А був той дідух із зажинкового снопа, із кільканадцяти пучків,  пишний виплетений вінок. Прикрашений-же він стрічками й квітами, нагадує про предків давніх і міцність кореня родинного. Приносив в хату українську свято, затишок й творчість.
Та якось Зимонька - сестра прикрасила у лісі сніжним сріблом ялинку невеличку. Побачили те диво люди і забажали мати в свято зелене диво – дерево святкове, щоб Новий рік відсвяткувати. Адже ялинки вічнозелений колір для людей, як символ вічного життя й краси.
  Стали ті ялиночки рубати, щоб до хати внести в свято. Злякалась Зимонька-сестра: "Що з лісом стане потім? Адже для лісу та ялинка, як душа родини всесвіту цілого!”.
  Відтоді, коли приходять люди в ліс – то просить він: "Не зріж ти дерева малого, а краще інше посади в дворі і не зашкодь йому ніколи!”.
Білоусова К.

Нехай моя ялиночка залишиться у лісі
Нехай моя ялиночка залишиться у лісі,
для білочки, для зайчика,
для вовчика й пташок. 
А я собі змайструю ялинку із гілок.
Прикрашу її кульками, цукерками й дощиком,
і буду круг ялинки водити хоровод. 

Костенко С.

Нехай моя  ялиночка залишиться у лісі

Ми- діти природи. А природа дарує нам життєві радощі, вчить і застерігає не руйнувати її.
Незабаром новорічні свята. А який же Новий рік без ялинки?
У нашій сім’ї щороку прикрашається ялинка, але вона штучна, бо нам жаль зрубаних ялинок.
 Отак ми оберігаємо природу, і радимо це робити всім.

Хоменко В.

Чарівна ялинка
 У кімнаті запашна

Чарівна ялинка
Засіяла в нас вона
Ніби та перлинка.
Так радіє і росте
Тут вони щасливо,
Бо в горщечку
Виросло новорічне диво,
Навесні ялиноньку
В ліс ми віднесемо
І буде ялиночка
Цілий рік зелена.
Рура. О

 

 

Нехай моя ялиночка залишиться у лісі.
Росте собі високою, красивою і пишною. 
А ми її прикрасимо усякими різними гарним, 
ігрушками гірляндами на радість усім людям.
Тому нехай Ялиночка залишиться у лісі.
Дідковська Н.
 
Ялиночка  
Ялиночка зеленая,
Ялиночка моя!
Яка ж бо ти гарнесенька,
Яка ж бо ти мала!
Тебе не можна різат,
Не можна і рубать!
Тебе таку гарнесеньку,
Будем оберігать.
Вовк Д.

 ***

Ялинці буде краще,
Залишитись в своїй сім‘ї,
Серед гілля та хащів.
Отак без сумнівів в душі,
Бреду я по узбіччі,
Нехай моя ялиночка
Залишиться у лісі.
Руденко Є.
***

Біля сусіднього будинку росте зелена, пухнаста, висока ялинка. На мій погляд, ялинка найкраща у зимку, перед новорічними святами. На Святого Миколая сусіди прикрашають зелену красуню різними іграшками та гирляндами, вершину великою зіркою. У вечері від зеленої красуні не можна відвести очей, вона світиться різними кольорами. Як добре, що ялинку не потрібно зрізати.


Махнюк А.

Ялинка у дворі
Посадили ми ялинку у дворі.
Підросла вона на радість дітворі,
Простягає нам засніжені гілки,
Будем разом святкувати малюки!
На самісінькій верхівці угорі,
Причепили ми барвисті ліхтарі,
Запросили і звірят ми і пташат,
А давайте но ялинку прикрашать
Захарук О.

Не пройде і місяця, як наступить урочистий час зустрічі Нового року та Різдва Христового. Ці свята за давнім звичаєм, слід зустрічати з ялинкою - символом вічності та довголіття. Лісова красуня приносить до кожної хати не лише святкову урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах.
Та все-таки найбільш велична вона у своєму природному середовищі - лісі, де й приносить величезну користь. Адже хвойні ліси мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезинфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Безперечно, що цю функцію хвойні дерева можуть виконувати лише в лісі та аж ніяк не в наших оселях.
Ялини повинні втішати нас не лише протягом кількох тижнів - ці красуні мусять існувати для наших потомків.
Навколо населених пунктів, зокрема великих міст рідко можна зустріти величних багаторічних красунь, які ще поки що густо заселяють Карпати. Тож мусимо визнати, що наші міста мають слабкі, знищені легені. Чи надовго вистачить? Адже людина обходиться без функції легень лічені хвилини.
Кожен розуміє, що заклик зберегти від загибелі більше ялинок кожної зими повинен бути закликом власного серця, свідомого ставлення до найдорожчого - довкілля. Це стосується всіх лісових насаджень - особливо Новорічної красуні її величності ЯЛИНКИ.
Кожна українська родина, кожен мешканець мусить розсудливо подивитись на цей урочистий атрибут - ялинку.
Мабуть, ми повинні усвідомити, що наша спільна ялинка - в центрі міста чи іншого населеного пункту. Хіба не досить нам цих ялин?!
Нехай наша ялинка не лише своєю природною величчю та красою зігріває наші серця, а й достойним красуні вбранням.

Кваша  О. 3 клас с. Розсішки


Твір «Нехай твоя ялиночка залишиться у лісі»

Струнка, пишна, пахуча новорічна ялинка - справжня окраса новорічних свят. Свіжа, принесена в дім з зимового морозу, вона наче казкова лісова принцеса веде за собою святковий настрій. Ялинку встановлюють у кімнаті на видноті та починають прикрашати.
Прикрашання новорічної ялинки - відповідальне та радісне заняття. З коробок дістають блискучі прикраси - кульки, іграшки, дощик, цукерки у золотих обгортках. Спочатку встановлюють верхівку або зірку, потім розвішують найбільші кульки. Ялинку опутують спіраллю різнокольорових ліхтариків. Маленькі фігурки казкових героїв, тваринок, янголів рівномірно розвішують по всіх гілках, щоб не було негарних прогалин та пустоти. Ще на гілки розкладують мохнатий сріблястий дощик та невагомі білі сніжинки з вати.
Під ялинку ставлять фігури Діда Мороза та Снігуроньки, а навкруги розсаджують великі м'які іграшки. Вони будуть охороняти до ранку подарунки, які члени родини приготували одне для одного.
Коли все готово, запалюють ліхтарики, і у всіх блискучих іграшках на ялинці починають грати барвисті вогники. Зігріта домашнім теплом, ялинка розливає навкруги м'який затишний аромат хвої, який створює чудовий святковий настрій для усіх.
Шкода, коли по закінченні свят доводиться розбирати та викидати втомлену й посохлу ялинку. Хоч і кажуть, що проріджувати їх у лісі необхідно, і вони все одно були б зрубані, мені все одно шкода. Тому мені дуже подобається, що деякі люди наряджають новорічні ялини у дворі або просто на вулиці. І кожного наступного року така ялинка, наче стара добра знайома, що підросла за цей час, приходитиме в гості відзначати свята знов і знов!
Ми за те, щоб ялинки залишались у лісі або там де вони ростуть.

Тібели О., 4 кл. с. Розсішки 


Наближаються довгоочікувані новорічні свята. І, мабуть для кожного вони в першу чергу пов'язані з прикрашанням ялинки. Щорічно з ялиною входить в наш дім радість, веселощі, подарунки. З ялинкою пов'язані найсвітліші спогади дитинства. Ця традиція походить ще за часів язичництва. Ще в сиву давнину наші предки прикрашали ялинкове віття, благаючи про дарування собі здоров'я, сили, щастя. Перша згадка про прикрашання новорічної ялинки з'явилась в 1600 році. Йшлося про новорічне свято у французький провінції Ельзас.
Прикрасами були паперові троянди. Пізніше - позолочені та посріблені картоплини. З 1815 року ялинку вперше освітлюють свічками, прикрашають іграшками. Нині щороку десятки мільйонів ялинок по всій країні прикрашають короткочасне новорічне свято. Але хіба ми замислюємось як дорого воно коштує нашому лісу! Тільки на Україні заради свята вирубуються ялинки площею не одну сотню гектарів. Більшість з нас хоче придбати найстрункішу, найпухнастішу, найкрасивішу ялинку висотою не менше півтора метра. А чи знаємо ми, що потрібно 7, 10 років для того, щоб виросла така красуня.
Коли новорічні ялинки спеціально вирощуються і заготовляються лісним господарством, шкода ще не так відчутна. Але ж скільки ще є випадків, коли цілі ялинкові гаї вирубують браконьєри. І як боляче буває чути, що навіть у парках знищують зелені деревця.
Адже можна знайти спосіб весело зустрічати новорічне свято і зберегти ялинку. Десь неподалік від міста чи села знайдіть гарну ялинку, на новорічну ніч прикрасьте її іграшками, організуйте танці та ігри, ось і залишиться вона цілою, непошкодженою. А можна прикрасити кімнату ялинковими гілками, створити новорічні композиції, які прикрасять оселю не гірше живої ялинки. А ще можна використовувати штучні синтетичні ялинки. За кордоном, де мало лісів, такий спосіб святкування Нового року досить поширений.
Уже в котрий рік та проводять еколого-освітні заходи, спрямовані на збереження лісової красуні: конкурси на кращу новорічну композицію, кращий твір, малюнок серед школярів. В цьому році на передодні родинного, теплого свята було запропоновано для учнівської молоді нашого району та міста Христинівки конкурс на кращу новорічну композицію, проводить рейди щодо виявлення та попередження негативних явищ в природних лісонасадженнях та на ринках де реалізовують зелені красуні.
Отже, пам'ятайте: ялинку треба берегти. Вона дуже потрібна нашому господарству, вона очищує повітря, яким дихаємо, вона милує своєю красою наше око влітку і взимку і зустріч з нею завжди дарує нам радість спілкування з природою.
Ми звертаємось до всіх жителів нашого краю, школярів, збережемо лісову красуню!
Спільними зусиллями зробимо все можливе для того, щоб довше росли в наших лісах пухнасті красуні-ялинки.
Скористайтесь, будь ласка, одною із наших порад:
-   візьміть активну участь в операції "ЯЛИНКА",
-        посадіть вічнозелене хвойне деревце на своєму подвір'ї, на території школи чи двору і щороку прикрашайте його, милуючись нев'янучою красою,
-         складіть новорічні композиції з кількох хвойних гілочок, використавши при цьому різні за формою вази, засушені гілки, квітки, мох, грона калини, горобини, декоративні свічки, новорічні іграшки. Вони принесуть у дім затишок, святковий настрій, а саме головне - Ви збережете лісові насадження та чисте повітря в нашому краї для майбутніх поколінь.
Ми щиро вітає працівників освіти та жителів нашого краю з наступаючими святами: Новим 2013-м роком та Різдвом Христовим бажаємо міцного здоров'я, тепла в душі та реалізації задумів!

Демура А., 4 клас с.Розсішки


Нехай ялиночка залишиться у лісі
     Кожному знайомі з дитинства радісні передноворічні хвилювання: коли лісова гостя, що її сповитою ледве затягли у двір, стане посеред кімнати, розправить свої пухнасті, колючі віти і дихне смолистими пахощами свіжої глиці?
Та минають свята – і деревця, які вчора ще вабили око, сьогодні стають не потребом, і їх викидають на сміття.
Щоб ялинок не рубати
Треба штучні купувати
Можна гілочку зірвати
Та гарнесенько прибрати
І тоді такі ялинки
Будуть також веселити.
    Нерідко трапляються випадки жорстокого поводження дітей із мешканцями природи. Тому ми повинні вчитися спічувати природі. А уміння співчувати – це запорука любові.
Всі ми з нетерпінням чекаємо новорічне свято. І дуже хочеться, щоб все цього дня було найкраще – і погода, і настрій, і подарунки.
Ялинка у лісі зросла
Була зелена, чепурна
Та раптом – раз  - її зрубали
Вже не красується вона,
Її прикрасять, причепурять
Та лиш на свято, лиш на мить.
А після свята геть пожбурять
І буде у снігу жовтіть
Осипляться її хвоїнки
Та будуть на снігу лежать,
Мов тихий спогад про ялинку,
Якій би жить і виростать.
Симоник А. с. Орадівка.
Гурток "Конструювання з паперу". 


Нехай ялиночка залишиться у лісі
Уявіть, що природа просить захисту, або станьте на її місце, на місце ялинки.
Я уявила себе ялинкою і попросила: «Не спилюй мене, мені боляче. Я боюсь новорічних свят. Я вся тремчу. Невже і мене зрубають, як моїх сусідів? Почекайте, я стану вам у нагоді! Не кривдіть мене, будь ласка. Я така беззахисна і спокійно живу в лісі.
Люди, не зрубайте мене! Я просто зелене деревце, що приносить користь.
Не зрубайте мене, бо я стану у нагоді. Наповню ліс свіжим ароматом. Я закрию вас влітку від сонця своїми пухнастими гілками, а взимку подарую ліки від нежиті.»
Ми, ялинки,завжди
Радість вам даруєм,
Споконвіку у житті
Ми росли для втіхи –
Не рубайте, не губіть,
Нашу гірку долю
Завжди серце в нас тремтить
Перед Новим роком.

Петрук В. с. Орадівка.
Гурток "Конструювання з паперу". 


Нехай ялиночка залишиться у лісі
Ялинка – високе дерево (25-40 м) з густою пірамідальною кроною. Кора сіра або червонувато-бура з вертикальними бруньками. Хвоя шорстка, колюча,  чотиригранна, загострена, тримається на гілці 5-6 років.
Стиглі шишки спочатку зелені або  фіолетові, а пізніше бурі, повислі, блискучі.
Є у ялинки і різні брати та сестри: смерека, сосна, ялиця, піхта, кедр, модрина. Ці дерева також вічнозелені.
Ялинка завжди гарна і влітку, коли на гілках її з’являються нові пагони із світло-зеленими короткими хвоїнками, і взимку, коли вона вкрита пухнастою сніговоб ковдрою.
Існує звичай на Новий рік приносити у хату свіжу ялинку. Деревце зрубають, і воно радує людей кілька тижнів, після чого його викидають на смітник. Але для того, щоб виросла нова така ялинка, потрібно з десяток років. От і пустіють наші ліси, бо люди вирубують величезну кількість ялинок. І маленькому зайчику чи білочці ніде сховатися. Аби зарадити цій біді на свято можна поставити штучне деревце, чи прикрасити кімнату паперовою ялинкою.
Я - ялиночка зелена
Є до вас прохання в мене
Серед лісу я зростаю,
Зайчика в гіллі ховаю,
Білочці даю шишки.
Навкруги мене грибки
Можуть часто проростати
Люблять птахи щебетати
Між моїх зелених вітів.
Тож благаю, любі діти!
В переддень Нового року
Не поводьтеся жорстоко
Не рубайте! Зупиніться!
Змилуйтесь і схаменіться!
В магазинах на полицях
Штучні є мої сестриці.
Що не сохнуть і не в’януть,
Довго вам служити стануть
А мої пухнасті віти
Прикрашайте, прошу діти,
Кетягами горобини
Та цілющої калини,
Годівничками з насінням,
Що придбали в день осінній.
Овочі кладіть довкола
Хай збираються у коло
Зголоднілі звірій птиці
Дайте їм повеселитись
В Новорічну ніч казкову
Незабутню і святкову.
Бог вас, діти, не забуде
Змилуйтеся! Ви ж бо люди. 

<

При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове!
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали.  
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М.  
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz