Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 17.12.2018, 20:06

LEGO

В будинку творчості 15 вересня розпочав працювати унікальний гурток робототехніки на базі технологій LEGO. Днями гурток отримав додаткове технічне обладнання та меблі, які були придбанні за підтримки народного депутата України Антона Яценка.
10 жовтня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук разом з начальником відділу освіти Людмилою Марченко та помічником народного депутата України Антона Яценка Віталієм Керезом завітали до Lego-класу, щоб особисто ознайомитися з методиками навчання та можливостями класу.

Керівник гуртка Надія Черчук здійснила презентацію технологій LEGO, наочно продемонструвавши присутнім можливості класу та перші результати досягнень учнів з програмування роботів.
    «На навчання у гурток приймаємо учнів 3-11 класів. Наразі вже створено 2 групи - молодшого та старшого шкільного віку. Заняття проходять щосуботи. Кожен учень у Lego-класі зможе самостійно побудувати та запрограмувати робота. Гурток для учнів молодшої та старшої ланки покликаний залучити дітей до дослідницької роботи, використовуючи популярні нині STEM-підходи, що методично готують дітей до післяшкільної освіти та працевлаштування.

Діти з великим задоволенням та вкрай зацікавлено складають різних моделей, роблять перші кроки у програмуванні. Після їхньої плідної роботи створені імпровізовані тварини – механічні істоти, неначе оживають, рухаються та видають звуки. Lego-клас поєднує в собі математику, логіку, фізику, інформатику. Навчання в гуртку безкоштовне. Усі учні Христинівщини мають змогу стати учасником гуртка. Головне - бажання навчатися, розвиватися та пізнавати нові технології» - розповідає Надія Черчук.

Зазначимо, що програма «LEGO Education» працює в Україні з 2008 року. За цей час компанією «Пролего» були розроблені та адаптовані навчальні програми для дітей віком від 2 до 18 років. Усі програми акредитовані Міністерством освіти і науки України і рекомендовані до використання в дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладах України.

Програмне забезпечення

Гурток працює за адаптованою програмою «LEGO» - робототехніка затвердженою на засіданні ради РМК Христинівської районної державної адміністрації від 30.08.2018 року.

В основу змісту програми з робототехніки покладено концепцію «Навчання через дію», розроблену інститутом ЛЕГО Ед’юкейшн (Біллунд, Данія). Навчання через дію відбувається тоді, коли дитина створює реальні речі в матеріальному світі і одночасно набуває знань. Програма розрахована на використання конструкторів фірми ЛЕГО.

Для вивчення модуля « Робототехніка» потрібне спеціальне обладнання, що включає конструкторський комплект матеріалів, сенсорів, моторів та процесорного блоку. У повному обсязі названі матеріали входять до конструкторів серії LEGO Mindstorms Education . Разом з конструктором постачається середовище програмування, призначене для розробки програм, опрацювання яких процесорним блоком призводить до можливості виконання роботом завдань в автономному режимі.

Вивчаючи модуль , діти мають можливість ознайомитись з методами, явищами, процесами, які використовуються в реальних умовах на виробництві та у побуті. На етапі вибору теми проекту передбачається з’ясування спектру завдань, які можуть бути покладені на автономного робота, ознайомлення з існуючими аналогами та принципами їх функціонування. Відповідні відомості можна отримати з мережі Інтернет. На етапі конструювання здійснюється добір конструктивних матеріалів, обґрунтування надійності обраної схеми з’єднання деталей, створення інструктивної карти складання конструкції. На етапі програмування опановується технологія розробки програмного забезпечення в середовищі візуальної розробки. Для здійснення даного виду роботи потрібна комп’ютеризація кабінету.

У всіх програмах позашкільної освіти передбачено індивідуальну роботу. Це регламентовано Положенням про позашкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. 433 ( зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ від 05.11.2008 р. 993, від 27.08.2010 р. 769), та Положенням про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2004 р. 651 ( зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і наук України від 10.12.2008 р. № 1123).

«  Грудень 2018  »