Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 04.12.2022, 04:55

Христинівський Будинок дитячої та юнацької творчості

Форма входу
Меню сайту
Цитата дня


Block title
Block content
Пошук
Наші координати

Адреса: 20000, Христинівка, вул. Першотравнева, 54 Телефон: +38 (04745) 2-22-19 E-mail: bdyth@ukr.net
Знайти нас на мапі
Наш банер
http://chr-art-school.at.ua
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

LEGO

LEGO

 

Перша перемога гуртка LEGO

Робототехнічний напрям підготовки все більше набирає обертів своєї популярності, про що свідчать різноманітні заходи та змагання серед школярів, участь студентів у різноманітних пілотних проектах, присвячених розробці систем управління та автоматизації для вирішення актуальних задач. Саме тому на базі Христинівського БДЮТ був вперше відкритий гурток LEGO, метою якого стало популяризація робототехніки серед школярів району.

10 квітня на базі Черкаського державного технологічного університету відбувся обласний фестиваль робототехніки «Робофест ЧДТУ – 2019». На фестиваль завітали школярі з усіх куточків Черкащини, загалом до Фестивалю долучилося близько 100 учасників, з яких 72 – це діти-конкурсанти, які представляли 22 заклади освіти, та 25 тренерів, що їх супроводжували. У програмі заходу проведені наступні конкурси:

1. Конкурс творчих ідей «Робототехніка очима школярів» (із використанням деталей конструкторів LEGO та/або інших комплектуючих);

2. Виставка-конкурс творчих робіт та технічних проектів на основі LEGO, Arduino та інших комплектуючих;

3. Перегони мобільних роботів на основі LEGO та / або Arduino;

4.Демонстрація можливостей радіокерованих моделей та запрограмованих мобільних робототехнічних платформ.

Окрім того, у межах фестивалю відбувся пізнавальний квест «Цілі сталого розвитку» та круглий стіл на тему: «Розвиток робототехніки в закладах освіти Черкаської області: сучасний стан та перспективи», під час якого заслухані цікаві виступи.

Команда Христинівського БДЮТ вперше взяла участь у подібному Фестивалі і відразу ж отримала перемогу. У команду ввійшли двоє вихованців Христинівського БДЮТ Подолян Максим, який отримав перше місце, та Коляда Ігор, який отримав друге місце, та науковий керівник Черчук Надія Василівна. За короткий час роботи гуртка, Надія Василівна показала себе здібним, творчим педагогом. Велику увагу приділяє індивідуальній роботі з вихованцями гуртка розкриваючи в юних робототехніках творчі вміння.

Роботи були продемонстровані у категорії «Виставка-конкурс творчих робіт та технічних проектів на основі LEGO». Конкурс проходив у 2 етапи. Перший – відбірковий, журі заочно відбирали найкращі роботи, та другий – безпосередня участь у фестивалі, де учасники захищали свої розробки. Команда Христинівського БДЮТ представила дві роботи. Подолян Максим розробив і сконструював Автоматизовану вітрову електростанцію, основне завдання якої – знаходження найсильнішого потоку вітру та перетворення вітрової енергії у електричну. Коляда Ігор представив проект Робот-поліцейський, основне завдання якого це контроль порядку на дорогах, а саме автоматизоване переслідування порушника із звуковим супроводом. Всі проекти покликані вирішувати основні проблеми 17 Глобальних цілей сталого розвитку суспільства.

Підготовка до Фестивалю тривала близько місяця. За цей час учасники не тільки сконструювали і запрограмували своїх роботів, а й підготували відео-демонстрацію, банери своєї творчої ідеї, оформили костюми команди та звісно ж підготували презентацію своєї розробки.

Переможці конкурсних змагань отримали Дипломи за призові місця, медалі, а Подолян Максим отримав кубок першості. Також були вручені пам’ятні подарунки, а саме: рюкзак, термо-кружка, невеликі набори LEGO, блокноти, ручки, календарі.

Здобуті досягнення сприяли підвищенню рівня зацікавленості дітьми робототехнікою. Робота гуртка LEGO стала ще інтенсивнішою, з’явилися нові ідеї, все більше дітей підключилися до командної роботи. Тому у майбутньому чекаємо від гуртківців нових досягнень та перемог!

Вітаємо гуртківців та керівника Черчук Надію Василівну з перемогою. Зичимо нових злетів.

 

Рачинська В.І. директор БДЮТ

 


 

     В будинку творчості 15 вересня розпочав працювати унікальний гурток робототехніки на базі технологій LEGO. Днями гурток отримав додаткове технічне обладнання та меблі, які були придбанні за підтримки народного депутата України Антона Яценка.
10 жовтня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук разом з начальником відділу освіти Людмилою Марченко та помічником народного депутата України Антона Яценка Віталієм Керезом завітали до Lego-класу, щоб особисто ознайомитися з методиками навчання та можливостями класу.

    Керівник гуртка Надія Черчук здійснила презентацію технологій LEGO, наочно продемонструвавши присутнім можливості класу та перші результати досягнень учнів з програмування роботів.
    «На навчання у гурток приймаємо учнів 3-11 класів. Наразі вже створено 2 групи - молодшого та старшого шкільного віку. Заняття проходять щосуботи. Кожен учень у Lego-класі зможе самостійно побудувати та запрограмувати робота. Гурток для учнів молодшої та старшої ланки покликаний залучити дітей до дослідницької роботи, використовуючи популярні нині STEM-підходи, що методично готують дітей до післяшкільної освіти та працевлаштування.

     Діти з великим задоволенням та вкрай зацікавлено складають різних моделей, роблять перші кроки у програмуванні. Після їхньої плідної роботи створені імпровізовані тварини – механічні істоти, неначе оживають, рухаються та видають звуки. Lego-клас поєднує в собі математику, логіку, фізику, інформатику. Навчання в гуртку безкоштовне. Усі учні Христинівщини мають змогу стати учасником гуртка. Головне - бажання навчатися, розвиватися та пізнавати нові технології» - розповідає Надія Черчук.

    Зазначимо, що програма «LEGO Education» працює в Україні з 2008 року. За цей час компанією «Пролего» були розроблені та адаптовані навчальні програми для дітей віком від 2 до 18 років. Усі програми акредитовані Міністерством освіти і науки України і рекомендовані до використання в дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладах України.

Програмне забезпечення

    Гурток працює за адаптованою програмою «LEGO» - робототехніка затвердженою на засіданні ради РМК Христинівської районної державної адміністрації від 30.08.2018 року.

    В основу змісту програми з робототехніки покладено концепцію «Навчання через дію», розроблену інститутом ЛЕГО Ед’юкейшн (Біллунд, Данія). Навчання через дію відбувається тоді, коли дитина створює реальні речі в матеріальному світі і одночасно набуває знань. Програма розрахована на використання конструкторів фірми ЛЕГО.

Для вивчення модуля « Робототехніка» потрібне спеціальне обладнання, що включає конструкторський комплект матеріалів, сенсорів, моторів та процесорного блоку. У повному обсязі названі матеріали входять до конструкторів серії LEGO Mindstorms Education . Разом з конструктором постачається середовище програмування, призначене для розробки програм, опрацювання яких процесорним блоком призводить до можливості виконання роботом завдань в автономному режимі.

Вивчаючи модуль , діти мають можливість ознайомитись з методами, явищами, процесами, які використовуються в реальних умовах на виробництві та у побуті. На етапі вибору теми проекту передбачається з’ясування спектру завдань, які можуть бути покладені на автономного робота, ознайомлення з існуючими аналогами та принципами їх функціонування. Відповідні відомості можна отримати з мережі Інтернет. На етапі конструювання здійснюється добір конструктивних матеріалів, обґрунтування надійності обраної схеми з’єднання деталей, створення інструктивної карти складання конструкції. На етапі програмування опановується технологія розробки програмного забезпечення в середовищі візуальної розробки. Для здійснення даного виду роботи потрібна комп’ютеризація кабінету.

У всіх програмах позашкільної освіти передбачено індивідуальну роботу. Це регламентовано Положенням про позашкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. 433 ( зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ від 05.11.2008 р. 993, від 27.08.2010 р. 769), та Положенням про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2004 р. 651 ( зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і наук України від 10.12.2008 р. № 1123).

 

 

 


При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове!
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали.  
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М.  
Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтів - uCoz