Гурток бісероплетіння "Бісеринка"
Керівник Безверхня Тетяна Володимирівна
Базові техніки бісероплетіння
Освоїти основи цього виду творчості не так складно, адже існують різноманітні методики, де представлено бісероплетіння для початківців, супроводжуване фото і відео. В даний час рукодільницями розроблено безліч методик, прийомів і способів бісероплетіння.
Нерідко досвідчені майстри в процесі виготовлення бісерних виробів в застосовувану методику вносять свої індивідуальні елементи. Часто застосовуються такі техніки плетіння:
- Мозаїчна техніка;
- Голчате плетіння;
- Французька техніка;
- “Петелька на дроті”;
- “Дротовий джгут”;
- “Тимчасове закріплення дроту”.
Як почати плести бісером?
Такий вид рукоділля, як бісероплетіння, вимагає терпіння, посидючості і бажання навчатися. Обов’язково для роботи потрібно придбати необхідні матеріали та вибрати схеми для плетіння. Досвідчені рукодільниці рекомендують починати з найпростіших схем, оскільки це заняття не таке легке, як багатьом може здатися.
Початківцям краще вибрати найпростішу методику – вузликове плетіння. Зазвичай воно використовується для плетіння намист або браслетів, а полягає в тому, що після кожної нанизаної намистини або бісеріни зав’язується вузол.
Це не дає намисту сплутуватися, адже така проблема часто виникає у початківців. Крім того, техніка вузликового плетіння надає виробу гнучкості і не дає бусинам стукати одна про одній.
Найпопулярнішим способом бісерного рукоділля є низання. Використовується воно в процесі створення різноманітних виробів, прикрас, предметів побуту, аксесуарів, при декоративному оформленні одягу. Для низання краще всього вибирати дрібні намистини або великий бісер, оскільки нанизуватися такий матеріал повинен на товсті лляні або бавовняні нитки.
Навчання вишивці бісером - корисне і цікаве заняття для дітей шкільного віку. Заняття в гуртку розширюють кругозір дитини, позитивно впливають на формування національної самосвідомості.
Робота в колективі і спілкування в творчій атмосфері виховують в учнів працелюбність і здатність формулювати свою думку, відстоювати власну позицію. Робота з бісером сприяє формуванню уважності, ретельності й самостійності. У дитини розвивається дрібна моторика, що відповідає за розумові здібності.
Дитина, що займається бісероплетінням, вміє цінувати чужу працю. З неї виростає духовно богата й розвинена особистість.
Освоєння цього виду рукоділля в деяких випадках стає справою життя, приносячи дохід і задоволення.