Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 22.01.2025, 06:24

Христинівський Будинок дитячої та юнацької творчості

Форма входу
Меню сайту
Цитата дня


Block title
Block content
Пошук
Наші координати

Адреса: 20000, Христинівка, вул. Першотравнева, 54 Телефон: +38 (04745) 2-22-19 E-mail: bdyth@ukr.net
Знайти нас на мапі
Наш банер
http://chr-art-school.at.ua
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Театральна студія "Юні актори"

 

Доброго дня, мої найкращі актори.

Сьогодні в нас неймовірна та загадкова тема : «Атмосфера». Так так, я не помилилася , саме атмосфера в театрі , в режисурі , на сцені.

Атмосфера з латинської : атмос – пара, сфера – куля.

В режисурі атмосфера – це повітря часу і дії. Історичне, суспільне, побутове середовище  в якому живуть персонажі сценічного твору . Все, що оточує персонажа ( декорація, сценографія, звуки, матеріальне і духовне ) все несе атмосферу видовища .Ми називаємо атмосферу повітрям часу  . Це епоха, історичні події, характер мислення образу , його темперамент говорять про атмосферу часу , в якому він живе.

У житті кожного супроводжує своя атмосфера, і вона ніколи не буває однозначною, в ній завжди відбувається боротьба різних мотивів, тенденцій. Це закономірно: у житті завжди відбувається «боротьба атмосфер», різні люди несуть різні атмосфери, наша особиста може підкорятися суспільній і т.д.

Дві атмосфери.
Дві різні атмосфери не можуть існувати одночасно. Одна (найсильніша) перемагає  або  видозмінює іншу. Уявіть собі старовинний покинутий замок
, де час зупинився багато століть назад і зберігає невидимо колишні діяння, думи і життя своїх забутих мешканців. Атмосфера таємниці і спокою панує в залах, коридорах, підвалах і баштах. У замок входить група людей.

Повне заняття ви зможете переглянути перейшовши за цим посиланням

http://chr-art-school.at.ua/BARILO/distancijne_juni_aktori.docx

 

 

 


Ти – це Ти      

                                                                                                        Привіт, любі друзі.

 Сьогодні ми з  вами поговоримо про комплекси, невпевненість ,замкнутість та сором’язливість. Дізнаємось звідки ж все береться  і  як  справитися з ними. Все те, що заважає нам бути актором. Все,що змушує нас  боятися виходити на сцену. Виступати та показувати на що ти здатний.

 Тема нашого заняття: комплекси   та сором’язливість і методи їх подолання.І Якщо ви уважно прочитаєте цей матеріал – він для  вас стане неймовірно корисним. Адже,  ми допоможемо вам справитися зі своїми страхами, переконаємо   в чарівності та неповторності вашої    індивідуальності . Доведемо  прикладами  значимість  кожного   у суспільстві. Допоможемо  позбутися комплексів та невпевненості в собі. Вплинемо на позитивне бачення світу  та  розвиток   рішучості дій  і вчинків. Навчимо любити себе і сприймати себе тільки  позитивно.

Чи траплялося вам спілкуватися з друзями, які шукають різні способи і можливості, щоб подобатися іншим? Вони частенько прибріхують про різні життєві обставини. Вони все роблять для того,щоб бути в центрі уваги та себе показати у всій красі.

    Але ,частіше, вони самі місця собі не знаходять від свого ж обману і втрачають  самооцінку. І якщо  ви самі грішите подібними казочками ,то запам’ятайте : втрата самооцінки куди трагічніше,ніж боязкість не заслужити повагу оточуючих. Чи хотіли б ви одягатися,шуткувати,вести себе, мати те ж саме і просто бути якось ще інакше ?Ось ще одна ознака невпевненості-це коли людина без кінця намагається порівняти себе з іншими. Не піддавайтеся такому прагненню!Бо коли ви порівнюєте себе з іншими ,ви тим самим придаєте іншим велике значення більше ,чим собі. Ви придаєте особисту цінність тільки в порівнянні з цінністю іншого. А куди краще і ефективніше, коли б ви оцінювали  себе, виходячи з своїх особистих здібностей,інтересів та цілей. Пам’ятайте ,що комусь дано більше,чим вам,комусь менше . Постійно порівнюючи, ви постійно будете перебувати в  нерозумінні – адже стандарти міняються. Роблячи це, ви завжди будете відчувати себе невпевнено. Чому ж не радіти тому,що ти – це Ти ? Самоповага можлива тільки при розумінні того,що кожен по своєму унікальний. Тільки подумайте: немає двох схожих людей. Хіба ж це не чудово ? Коли ви зрозумієте свою особисту індивідуальність, ви будете радіти різноманітністю інших.

 


 

  Не треба  займатися самопоїданням

Це притаманно багатьом підліткам. Так, якщо замислитися, хіба ж в кожному з нас не безліч недолікв?

Але думали ви, що без кінця вишукуючи в собі недоліки, ви тим самим себе принижуєте? Говорити про себе принизливо - це вірна ознака невпевненості.

Давайте проведемо тест. Ви коли - небудь:

1.Відмовлялися вислухати компліменти?(Оце плаття? Так воно ж  старе ). Або : (Мені просто повезло,що я поступив).

2.Старалися оправдатися,якщо гарно виглядали ?( Та ні, це діло в фасоні).

3.Нагороджували себе образливими словами? (Ну і рожа, пустоголова,товстуха).

4.Висказували свою думку у формі вагання ?(Чи не так ? Ви зі мною погоджуєтеся?Спитайте  в Марійки,вона теж так думає.)

5.Приписували особисті заслуги іншому ?(О,головне зробили).

6.Думали про себе негативно?(Я ніколи цього не зроблю.Я все зіпсував.Я себе ненавиджу ,я розтяпа. Мені краще піти).

Кожен раз, коли ви так думаєте, ваше відчуття невпевненості поглиблюється. Згадайте свої перемоги,а не свої програші. Спитайте себе: «За кого я- за себе, чи проти себе?».Звичайно , ви За себе!.Тому геть негативні думки і вчинки! Кожен раз,коли спостерігаєте за собою щось схоже з написаного вище, зупинись та повернись. Цінуй себе по гідності.

 


 

 Витоки невпевненості.

Тепер ви знаєте, як розпізнати невпевненість. Але ж звідки вона береться ? невже все це з народження ?Лікар Елізабет Колл рахує,що віру в себе може підірвати якась критична ситуація: смерть близьких,розлучення батьків,велика образа,хвороба і навіть пожежа. Трагедію не можливо передбачити ,тому народжене нею відчуття невпевненості дуже  не очікувано   та драматично. Зануритися в себе і стати невпевненим може навіть той , хто переживає внутрішню кризу. А й іноді сумніватися в собі нас примушує  суспільство. Одною з серйозних причин виникнення у підлітків невпевненості  може бути відсутність наставника або керівника. Можливо у вас не все в порядку в школі і ви вирішили,що не такий вже й розумний, як інші . Не вірте цьому!Згадайте історію чудового кіноактора Тома Круза. Том  Круз страдав від діслексії (хвороба,яка погіршує можливість читання). Він не здався . Він працював над собою і не звертав уваги на думку вчителів. І подивіться, як сяє його зірка сьогодні ?!Позбудьтеся сумнівів в собі при першій можливості!.Пам’ятайте про Альберта Енштейна: він теж провалився на екзаменах.

                        


   

                                                    Як позбутися невпевненості

Тепер,коли ви знаєте про невпевненість все ,ось вам декілька порад: щоб змінити ситуацію.

1.Визначіть свої позитивні якості . Які ваші найкращі сторони . Що вам вдається?Включіть в цей список досягнення,якими ви гордитеся . Думайте про це. Плескайте себе по плечу.

2.Встановіть свої особливі стандарти замість того,щоб порівнювати себе з іншими . Памятайте, що ідеальних людей не буває. І якщо ви будете примірювати на себе суперлюдські  вимоги, ви швидко видихнетесь. Тому розслабтесь . Не будьте безжальними до себе Приймайте себе таким,як ви є. І на цьому будуйте своє життя.

3.Виберіть собі якесь заняття(хобі). Знайдіть щось таке,що радує вас і викликає у вас відчуття гордості.

4.Підбадьорюйте себе.  Частіше кажіть собі : « Я можу», «В мене все вийде», «Сьогодні в мене буде чудовий день», або «Наступного разу  в мене вийде обовязково краще». Так себе підтримуючи ви піднімете собі настрій.

5.Завжди приймайте компліменти. Не соромлячись їх. Просто відповідайте щиро « дякую». Навіть коли спочатку вам буде ніяково. Зробіть це корисною звичкою.

6.Шукайте в інших позитивні якості . Постарайтеся говорити що- небудь приємне всім, з ким зустрічаєтеся. Не важливо що. Якщо ви  шукаєте хороше , ви його знайдете. І це заряджає – інші також почнуть бачити в вас гарне і хороше.

7.Старайтеся оточити себе хорошими людьми. Знайомі та друзі впливають на наші думки,відчуття та вчинки. Вибирайте таких друзів, які радіючи життю - заставляють радіти і вас. Такі сонячні душі випромінюють промінці натхнення та впевненості.

8.Думайте і  мрійте  про своє майбутнє в позитивному руслі. Присвятіть декілька хвилин тому,щоб уявити , як ви добились своїх цілей.

9.Тримайте голову високо. Крокуйте прямо – спокійним твердим кроком. Ви даєте знати світові (і собі) ,що з відчуттям гідності у вас все в порядку.

10.Посміхайтеся! Хіба ж є кращий спосіб повідомити іншим, що ви щаслива та врівноважена людина , якій є що запропонувати оточуючим?.

 

                                Вашою винагородою буде :

Гордість. Впевненість. Віра в себе. Вміння вирішувати проблеми. Незалежність. Зрілість. Крім того ви сміливо зможете виходити на сцену не боячись публічних виступів. Станете чудовим актором ,та не один раз будете радувати своїми творчими виступами рідних та друзів. І це далеко не все, що вас очікує , коли ви розпрощаєтеся з невпевненістю. Так вперед -  прийміть виклик життя з його неоднозначними ситуаціями!.Ви здивуєтеся, як швидко прийде до вас впевненість. Подивіться в люстерко – і вам обовязково сподобається той,кого ви там побачите.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Привіт мої юні і талановиті актори. Сьогодні  наша зустріч буде незвичайною. Ви взнаєте багато корисної інформації, яка обовязково нам знадобиться.  Кожен актор, виходячи на сцену  виконує якусь дію .  І зараз ми  з вами  розберемо, що ж таке Сценічна дія.

 

Сценічна дія –  це :вольовий акт людської поведінки направлений на досягнення певної мети , цілі, яка полягає  в прагненні актора змінити предмет, переробити його. А якщо це відноситься до партнера, то вплинути на нього. Особливість  сценічної дії в її умовності. Тому, що вона передає не особисте життя актора, а чуже – образу. Умовність ще полягає в тому , що життя проходить на протязі 2-2,5 годин, хоча на справді воно може охоплювати ціле століття. Потрібно навчитись відрізняти дії від відчуттів. Хоча і ті і інші розкриваються за допомогою дієслова. Наприклад: Жалію, кохаю, мучуся, пояснюю,дорікаю і т.д.

Відчуття виникає в процесі дій – не можна їх грати , а треба діяти.

От наприклад : ви дуже любите своїх батьків. Ви можете про це звичайно говорити . Але дія – це підійти та обняти за плечі свою маму , притиснути в міцних   обіймах свого тата. І повірте , вони зразу ж по вашій дії зрозуміють, що ви їх любите та бережете.

Ось  вам перше моє завдання : Виконайте якусь дію, щоб оточуючі вас люди зрозуміли ваші наміри та думки.

Дія -  це капкан для почуттів. Неможливо грати образи та пристрасті , потрібно діяти під впливом пристрастей в  образі. Людські відчуття виникають не залежно від нашої волі . Я не хочу любити , але люблю ; я не хочу гніватися, але гніваюсь . А дії навпаки цілеспрямовані. Потрібно відрізняти дії  від рухів , які являються складовими частинами дії.

Наприклад: ви просто підняли руку. – це рух. А якщо ви помахаєте нею знайомій людині , то це вже буде дія (дія спрямована на привітання).

    Ось  вам друге моє завдання  :  Ви повинні  придумати і дію, і рух. У вас безліч можливостей та фантазій. Тому експериментуйте.

Основу сценічної дії складає конфлікт.

Конфлікт  - це боротьба двох протилежностей  , поглядів на життя ,філософій. Ану ж бо пригадайте свої конфлікти в школі з однокласниками, чи з своїми батьками? Траплялося ж таке ?  то ви щось доказуєте , то щось вам не до вподоби. Та конфлікти в житті дуже відрізняються між конфліктами на сценічному майданчику.

Якщо на сцені діє одна особа , то конфлікт проявляється в ряді перешкод , що заважають йому здійснювати свою ціль .

Ціль складається з трьох складових :

1.Що я роблю ?

2.Для чого ?

3.Як я роблю ?

Сценічна дія – це акт психофізичний , але умовно вона має дві сторони : фізичну та психологічну.

Фізичними – ми називаємо такі дії акторів , головна   ціль полягає в прагненні змінити предмет , переробити. Змінити матеріальний світ, який оточує актора. Для виконання фізичних дій актор визначає мускульну енергію.

Психологічними – ми  називаємо такі дії , які впливають на волю , відчуття , психіку людини та всього живого. Обєктом  психологічних дій є свідомість не тільки партнера , а також своя особиста. Тому , що часто в психології актора відбувається боротьба, прагнення . Фізичні дії ми називаємо зовнішніми .  А  психологічні дії ми називаємо внутрішніми. В залежності від засобів , при яких відбулася психологічна дія вона може бути , словесною або ж    мімічною.

Наприклад :  Мама попросила вас   помити брудний посуд  :

1.Ви встаєте та йдете мити  - це буде ваша фізична  дія.

2.Ви перекидаєте це завдання на старшу сестру мотивуючи це тим, що це її черга  мити посуд  – це буде психологічна дія.

3. А ще ви можете скористатися мімічною дією ( скривити обличчя - показуючи всім своїм поглядом  незадоволення та гнів).

Ось  вам третє  моє завдання : При любій можливості обовязково  допомагайте своїм рідним . І всі ми будемо вами пишатися.

Отож  ми з вами підійшли до цікавого розділу сценічної дії - міміки.

   Міміка – важливий засіб існування .В залежності від об’єкта  спілкування психологічна дія також розділяється на зовнішні  і внутрішні .

Зовнішні направленні на психологію партнера.

Внутрішні направлені на особисту психологію.

Та памятайте , що ви не тільки на сцені , а й повсякденному житті часто використовуєте мімічну дію . Наприклад:  вам щось подобається - ви щиро посміхаєтеся , або на вашому обличчі  зявляється страх , коли ви чогось злякалися. Тому  я пропоную вам потренуватися в мімічній дії.

Ось  вам четверте  моє завдання :Ви повинні показати  радість , задоволення, перемогу, розчарування, горе, сором’язливість , страх, тривогу, закоханість , цікавість , пригніченість , мрійливість , байдужість , гнів . Тільки це все треба показати без слів. Використовуйте  тільки  міміку та дію. Вашим рідним та близьким сподобається така ваша акторська гра. Адже  перед ними лежить   нелегке завдання – дізнатися , яку ж  емоцію ви їм хочете показати.

А ось вам для прикладу  фото. Вгадайте , які емоції тут зображені?

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А які емоційні смайлики ви використовували при спілкуванні з друзями в соціальних мережах ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я думаю , що вам сподобалося наше заняття. Ви взнали багато нового та цікавого. А ще навчилися  висловлювати свої емоції та дії за допомогою фізичних та психологічних  вправ. Ви молодці  і я вами пишаюся та з нетерпінням чекаю на зустріч.


При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове!
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали.  
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М.  
Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz