Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 22.12.2024, 10:34

Христинівський Будинок дитячої та юнацької творчості

Форма входу
Меню сайту
Цитата дня


Block title
Block content
Пошук
Наші координати

Адреса: 20000, Христинівка, вул. Першотравнева, 54 Телефон: +38 (04745) 2-22-19 E-mail: bdyth@ukr.net
Знайти нас на мапі
Наш банер
http://chr-art-school.at.ua
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Художня аплікація

 

Витинанка до Дня Перемоги

Витинанки – декоративні прикраси, які виготовляють за допомогою нанесення малюнка на папір і контурного обрізання фігури. Цей вид образотворчого мистецтва з’явився в 9 столітті в Китаї одночасно з винаходом і розповсюдженням паперу.

Матеріали для роботи: аркуш паперу, кольоровий картон, клей ПВА, пензлик, маленькі ножиці, шаблон.

Покрокове виконання виробу

  1. Роздруковуємо шаблон або малюємо.

  2. Коли  шаблон готовий, починаємо вирізати акуратно по лінії. Починаємо прорізати малюнок знизу, вирізаючи по черзі всі деталі. Вирізати потрібно акуратно і повільно, щоб не відрізати потрібну частину. Якщо ненароком це сталося, не переживайте, відрізану частину можна приклеїти клеєм.

  3. Коли всі деталі усередині шаблону вирізали, потрібно обрізати шаблон по контуру.

  4. Коли ваша витинанка готова, починаємо підбирати фон для неї. На кольоровий картон приклеюємо  витинанку (наносимо клей на ту сторону, з якої вирізали). За основу можна вибрати будь-який колір, який вам сподобався.

Пропоную вашій увазі шаблони витинанок до Дня Перемоги.

Бажаю творчих успіхів!

 

 


Великодні аплікації
Хочете виготовити сувеніри або прикрасити приміщення до свята Світлого Христового Воскресіння? Не знаєте, як? Зробіть гарні аплікації до Великодня своїми руками. Аплікація зазвичай виконується з кольорового паперу, картону. Для роботи також потрібні ножиці та клей.
Пропоную декілька ідей Великодніх аплікацій

       

   

 


Об'ємна рибка з паперу

 

 


                                  Хто сховався під ялинкою?
Виготовляємо осінній гриб із паперу

     Осінь — це ранкові тумани, золоті крони дерев і, звісно ж, гриби, що причаїлись     у пожовклій траві. Пропоную відтворити шматочок осіннього пейзажу на аркуші   паперу,  склеївши білий гриб під ялинкою.

 

 

Вам знадобиться:

  • двосторонній кольоровий папір: зелений та коричневий,
  • жовтий та білий аркуші для фону та ніжки,
  • олівець,
  • ножиці,
  • клей ПВА,
  • штучні оченята.  

1. Спочатку виготовляємо ялинові гілочки. Зелений аркуш паперу згинаємо навпіл, потім ще раз вдвоє, малюємо півколо. Вирізаємо та робимо бахрому. З однієї сторони гілки закручуємо голочки за допомогою ножиців, щоб додати ялинці об’єму. Виготовляємо дві однакові гілочки

  

 

 

 

 

2. Переходимо до виготовлення гриба. Почнемо із шапочки.

З коричневого паперу вирізаємо чотири однакові кружечки радіусом 4,5 см. Складаємо навпіл двічі. Склеюємо заготовки для шапочки краплинкою клею посередині дотичних граней.

 

 

 

 

3. З білого паперу вирізаємо невеличку товстеньку ніжку. Малюємо ротик, приклеюємо  оченята.  Ніжку та шапочку гриба приклеюємо до жовтого аркуша паперу.

  Цікаво! Найбільший білий гриб в Україні — вагою 2,850 кг — зірвала на Волині, у Смідинському лісі Старовижівського району, ковельчанка Ніна Данилюк. Сталося це 20 серпня 2000 року. Величезний гриб не поміщався у відрі: його шапка мала окружність 94 см, а ніжка — майже 40 см.

 

 

 

5. І останній штрих — ялинові гілочки, клаптик трави та листочок довільної форми.


   Тема: Ознайомлення з прийомами виготовлення виробів технікою квілінг

 

Якщо Ти хочеш відпочити та зайнятися чимось цікавим, захоплюючим і корисним, то Тобі точно варто звернути увагу на квіллінг.

— Квілінг (англ. quilling — рюші; походить від слова quill — пташине перо, гофрування, паперокручення) — мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.

 ЗАВАНТАЖИТИ УРОК

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Витинанка «Дерево життя»

 

Хто придумав її, витинанку?

Оживають в ній трави і квіти,

Завмирає на вітах пташина…

На папері, талантом зігрітім,

Витинає природу людина.

Витинанки — один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу

        Сьогодні ми познайомимось з витинанкою «Дерево життя».

 З листка паперу дерево звелося,

І дивно якось все переплелося:

Минувшина людська і майбуття.

Його назвали – дерево життя.

В землі коріння, крона в небо пнеться.

Хто зна, чого вже так воно ведеться –

Нитки незримі все буття сплели,

В мінливості щось стале ми знайшли.

Вмирає щось, щоб знову відродитись,

Живим дощем через віки пролитись.

Зернята правди, мудрості, добра

Народна витинанка зберегла.

 

Дерево життя – це найголовніший символ рослинного світу майже у всіх народів планети. В українців воно існує практично у всіх видах мистецтва, зокрема широко оспівується в колядках, де йому надають надзвичайного значення у створенні світу й інших важливих Божих і людських справах.

 

 


Великодні вироби своїми руками


У країнах Європи до Пасхи прикрашають домівки, декорують різноманітними композиціями із писанками, весняними квітами і вербовими гілочками. Пропоную з користю провести час на карантині. Є безліч ідей, як прикрасити оселю до свята, використовувуючи папір, ножиці та клей:можна зробити писанкове деревце, настільну композицію, підвісний великодній віночок... Тому з радістю наповнюйте свою оселю тематичним декором.


 Майстер-клас «Дерево мрій»

Гурток: «Художня аплікація»

Керівник гуртка: Погребняк Жанна Володимирівна

                                                                              «Через красу – до людяності».

                                                                                           В. Сухомлинський

 

   Мета: познайомити гуртківців з технікою квілінг;  навчити володіти  техніками роботи з папером, інструментами, пристосуваннями, необхідними у роботі; навчити  виготовляти основні квілінгові форми, формувати стійкий інтерес до початків  мистецтва папероскручування; виховувати естетичний смак; уміння підбирати кольори для контрасту, виховувати уважність, старанність, терпіння у роботі, розвивати образне та просторове мислення, уяву, увагу, розвивати моторику рук.

 

   Матеріали та інструменти:   кольоровий папір, смужки шириною від 1,5 мм до 9мм, пінцет, щоб тримати скручену смужку, коли на неї буде наноситися клей, рівні манікюрні ножиці, для нарізування бахроми, клей ПВА, лінійка, олівець, дерев'яна паличка, паралоновий м'ячик або м’ячик з пінопласту, фарба, ринка, гіпс.

Хід роботи

        Квілінг - це мистецтво створювати плоскі композиції або ж об'ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу.  Тонкі смужки паперу скручуються в рулони (ще їх називають ролами), яким потім дають злегка розвернутися і в кінцевому підсумку надають їм бажану форму. З паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, рамок для фотографій. Мистецтво папероскручення виникло в Європі в кінці 14 - початку 15 століття. Черниці створювали вичурні медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір з позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тонких золотих смужок. На жаль, папір - недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця стародавня техніка збереглася і до наших днів і дуже популярна в багатьох країнах світу У Південній Кореї існує ціла Асоціація любителів паперової пластики, що об'єднує послідовників різних напрямів паперової творчості.                                        

     У 15 столітті це вважалося мистецтвом. У 19 – дамською розвагою. Велику частину 20 століття воно було забуте. І лише в кінці минулого століття квіллінг знову став перетворюватися на мистецтво.                                                                                                  

   Матеріалом для квіллінга є кольорові паперові смуги. Відповідно до задуму майстра шириною від 1,5 мм до 9 мм. Смуги можна нарізати самостійно. Папір для квіллінга повинен бути кольоровий. Для приклеювання деталей на основу використовується клей ПВА та гарячий пістолет.   

  1. Беремо паличку
  2. Підбираємо колір та фарбуємо
  3. Пофарбовану паличку гіпсуємо в ринці
  4. На паличку рпіпимо паралоновий або пінопластовий м' ячик
  5.  Нарізаємо смужки шириною 1,5 см, з одного боку січемо  
  6. Скручуємо та ропушуємо
  7. Беремо дві смужки різного кольору 0,5; 1,5см, січемо
  8.  Скручуємо та фіксуємо квітку. Гуртківці виготовляють квіти для сувеніру.
  9. Готові квіти, за допомогою клею, кріпимо на паралоновий м’ячик 
  10. Готовий  виріб  

                                                  


При використанні матеріалів сайту посилання на www.chr-art-school.at.ua обов'язкове!
Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали.  
Сайт розроблений вчителем інформатики Кулешою О.М.  
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz