Умовні знаки спортивних карт (орієнтування бігом)
Умовні знаки спортивних карт (орієнтування бігом)
Умовні знаки спортивних карт (орієнтування бігом)
Рослинний покрив
Камені і скелі
Гідрографія й болота
Доброго дня , шановні гуртківці туристичного гуртка «Спортивний туризм».
Нажаль, сьогодення вимагає від нас нових форм роботи у зв’язку з карантином. Отож, наше завдання попрацювати дистанційно. Сьогодні ми з Вами спробуємо повторити туристичні вузли. Опрацюємо матеріал та спробуємо дати відповіді на контрольні питання, які можуть бути в теоретичній частині змагань. Бажаю успіху.
Спеціальне спорядження та вузли для спортивного туризму
Туристичні вузли
3.2.1. Техніка в'язання туристичних вузлів та їх призначення
Вузли для зв'язування мотузок. Потреба в цих вузлах виникає, коли є необхідність доточити коротку мотузку, зав'язати петлю навколо опори, зв'язати два кінці мотузки, щоб не заважали тощо. Майже всі вузли для того, щоб не розв'язувалися (мотузки не вислизнули), застосовуються разом з контрольними вузлами, які в'яжуть по обидва боки від основного. Згідно з Правилами змагань з спортивного туризму контрольні вузли треба в'язати не далі як 5 см від основного вузла, вільний кінець мотузки не повинен бути коротшим 5 см.
Прямий вузол (рис. 3.8) в'яжеться дуже швидко та не потребує особливих зусиль, але коли мотузки навантажуються, то він сильно затягується і потребує багато часу для розв'язання. Тому для мотузок, які підлягають великому навантаженню його використовувати недоцільно.
Рис. 3.8. Прямий вузол: а - прямий вузол з контрольними
вузлами, б, в - неправильно зв' язаний вузол
Деякі туристи пропонують всередину вузла встромляти палицю, щоб потім, зламавши її, легше розв'язати вузол, але не завжди цей захід допомагає, крім того, палиця може заважати виконувати певні дії (просмикнути вузол через карабін).
Для зав'язування прямого вузла необхідно два кінці мотузок схрестити (припустимо правий на лівий) і зав'язати; знову схрестити вільні кінці (тепер лівий на правий) і зав'язати. Правильно зав'язаний прямий вузол нагадує дві петлі, що утримують одна одну (рис. 3.8).
Цей вузол можна в'язати одним кінцем мотузки. Для цього одну мотузку складають петлею, а кінець іншої мотузки всовують у петлю, обкручують навкруг і виймають з неї. При такому в'язані треба бути уважним, щоб ненавантажені кінці мотузки знаходилися з одного боку від вузла. Прямий вузол інколи використовується для виключення зіпсованої, непридатної до навантаження частини мотузки (рис. 3.8 а).
Рис. 3.8 а
Ткацький вузол також використовується для зв'язування мотузок однакової товщини, на які не діють великі навантаження. Школярі інколи називають цей вузол "чотири контрольні". Так, зав'язавши два контрольні вузли однією мотузкою навколо іншої і навпаки - ми отримаємо ткацький вузол (рис. 3.9).
Рис. 3.9. Ткацький вузол а, б - етапи в'язання
Вивчай ще більше цікавих речей про туризм завантаживши урок собі на КОМП'ЮТЕР АБО ТЕЛЕФОН.