Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 12:43

Головна » 2015 » Березень » 19 » «Лялька моєї прабабусі –моя лялька»
«Лялька моєї прабабусі –моя лялька»

Покинута й забута, в минувшину закута,

Внизу життя на сходинках  маленька лялька – мотанка.

Та не іграшка вона - душа вона народна -

Геть викинутий за поріг  наш український оберіг.

А до рук її візьміть  і  до серця пригорніть

Ляльку прадідів забуту -  це дорога у майбутнє.

З метою виховання в дітей поваги до традицій наших предків, любові до рідної землі, української культури та мистецтва  на базі Христинівської спеціалізованої школи №1 ім.О.Є.Корнійчука  пройшов відкритий виховний  захід - Свято етнічної іграшки:  «Лялька моєї прабабусі –моя лялька».

Діти задовго готувалися до нього: вчили вірші, готували інформації, а головне – збирали   на свято своїх   лялечок. Було тут іграшкового народу! Та серед різномаїття іграшок із крамниці виділялися інші ляльки - схожі на тих, якими гралися у дитинстві наші пращури:   Ляльки-козачки, Малишок-голишек, Зайчик на пальчик, Метелик,  Сонниця,  Бажальниця,    На-Здоров’я,  Доля,  День і Ніч, Мартинічки,  Різдвяний Ангел, Годувальниця,  Дзвіночок,  Веснянка,    Подорожниця,    На-Щастя, Берегиня.  Це були не тільки вироби наших гуртківців, наші мами – майстрині  принесли на свято свої  «витвори мистецтва»

Вбрані в українські національні костюми, дітки читали вірші про іграшки, про народні ляльки, співали колискові пісні. Гостею свята була  вчитель 3-В класу Сологуб Юлія Анатоліївна. Вона розповіла цікаву історію про свої іграшки та полотняні ляльки своєї бабусі.

Майстер-клас з виготовлення ляльок-оберегів Пеленашки і Куваток для вихованців та присутніх колег-педагогів провела керівник гуртка.

Треба було бачити очі  дітей, коли вони демонстрували свої роботи!

Матеріал підготувала Безверхня Тетяна Володимирівна,

керівник гуртка «Українська народна лялька»

Переглядів: 630 | Додав: Olena | Рейтинг: 0.0/0