Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 22.07.2019, 15:31

Головна » 2015 » Травень » 21 » День вишиванки
День вишиванки

Вишивкою ніжною, на білім полотні,
Вишивала щастя й долю, мамо ти мені.
Кольорами ясними, всі лягли нитки,
В кожнім своїм хрестику, усміхнешся ти.
Скільки серця, й радості, вишивці дала,

Щоб щаслива донечка й радісна була.
Щоб життя веселкою між роками йшло,

Щоб квітками й зеленню вмаяне було.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студентами факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича  у 2007 році.

Приєдналися  до свята і наші вихованці та керівники гуртків і весь будинок  замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

Оберіг-сорочку вишила для сина.

Візерунком стала рідна Україна.
Мамину турботу збереже сорочка,

захистять від лиха хрестиків рядочки.

Переглядів: 404 | Додав: Olena | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2015  »