Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 28.03.2024, 22:01

Головна » 2017 » Серпень » 23 » День прапора
День прапора

23 серпня українці відзначають величне свято — День прапора України. Що означають блакитний і жовтий кольори на стягу нашої держави?

Сполучення синього та жовтого кольорів — одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства.

Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану. Проте є і інші означення. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя — золотого сонця у синьому космосі.

А ще жовтий і синій — це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала.

Таке поєднання кольорів використовували і козаки. З ХVІІІ ст. прапори Війська Запорозького все частіше виготовлялися на блакитному полотнищі, де жовтою фарбою малювалися зорі, хрест, зброя чи постаті святих.

Дедалі більше ці дві фарби зустрічаються в побуті, в одязі козаків, використовує їх навіть церква...

Багато людей та історичних подій ставало на заваді затвердження українського прапору як національного символу України. Проте, через багато років, у 2004-му, справедливість відновиться, й українці, після складного шляху визнання незалежності своєї країни, почнуть святкувати День державного прапора України на загальнодержавному рівні.

Переглядів: 390 | Додав: Olena | Рейтинг: 0.0/0